19.8 ° 8 km/h
17 ° 23 km/h
19 ° 5 km/h
20.1 ° 15 km/h

A 17. FINA Világbajnokság női tornáján az olimpiai bronzérmes orosz válogatott két góllal legyőzte Kanadát a harmadik helyért vívott mérkőzésen.

A 3. helyért

Oroszország-Kanada 11-9 (3-3, 4-2, 2-2, 2-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Molnár P. (magyar), Putnikovic (szerb)
Oroszország: Karnaukh – Prokofjeva 2, Gorbunova, Serzhantova 2, Simanovich, Tolkunova, Ryzhkova 3. Csere: Karimova 1, Borisova 2, Timofeeva 1, Vakhitova, Ivanova. Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov
Kanada: Gaudreault – Wright 3, Eggens 4, Bekhazi 1, McKelvey 1, Robinson, Fournier. Csere: Alogbo, Crevier, Christmas, Lenay-Lavoie, McKee. Szövetségi kapitány: Theoharis Pavlidis

Korábban:

Az 5. helyért
Olaszország-Magyarország 8-10 (2-3, 2-3, 2-2, 2-2)

Bő tudósítás itt érhető el.

A 7. helyért
Ausztrália-Görögország 6-8 (0-1, 1-4, 3-3, 2-0)

Fotók: Balogh Máté/Bp2017

Az oroszok az Egyesült Államok, Kanada Spanyolország ellen kapott ki a 17. FINA Világbajnokság elődöntőjében, de az biztos volt, hogy mindkét válogatott előrébb végez a tornán, mint Kazanyban. Az oroszok a 8., a kanadaiak a 11. helyen végeztek két éve, most nagyot léptek előre.

Kanada ebben az évben már szerzett egy érmet, a Világligában a második helyig vitték, ráadásul az elődöntőben akkor éppen az oroszokat verték. Nem is akárhogyan, egy 4-0-s utolsó negyeddel fordítva.

Most jobban kezdték a kanadaiak a meccset, 2-0-ra vezettek a 3. percben McKelvey és Bekhazi góljaival, az oroszok azonban nem hagyták magukat, 3-3 volt az állás az első negyed végén.

A második szakaszban magához ragadta a kezdeményezést az olimpiai bronzérmes orosz csapat, folyamatosan egy góllal vezetett, majd a fordulás után állandósult a kétgólos különbség. Öt és fél perccel a vége előtt 9-8-ra zárkózott Kanada, de aztán egy sípszó utáni Borisova-pöckölést gólként érvényesített Putnikovic játékvezető, 10-8.

A végén sem tudott átlendülni Kanada, Rzyhkova pedig 15 másodperccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést, és ezzel megszerezte a bronzérmet.