10.7 ° 14 km/h
10.8 ° 12 km/h
11 ° 31 km/h

Matt Grevers (USA) a győztes mix 4x100m vegyes váltó csapat tagja:

“Lehetett volna két győztes váltónk ma este. Ez jól mutatja az amerikai helyzetet. Nagyon keményen küzdünk a világbajnoki helyekért. Rengeteget dolgoztam a riói olimpiáért is, de akkor nem jutottam be a csapatba. Óriási a verseny és iszonyú nehéz ez a szám.

Jók az esélyeink, hogy bejussunk az olimpiára. Ez hatalmas motiváció.

Nem könnyű feladat az edzők számára kiválasztani a váltó tagjait.

A stratégia egyértelműen sokat nyom a latba. Nem árt, ha sima a terep és nem kell a hullámokkal küzdeni.

Lilly és én csupán a szünet előtt 20-30 perccel kezdtük megbeszélni a váltást. Ezt még ki kell kísérleteznünk.

Megtisztelő számomra amerikai színekben hátúszóként versenyezni.

Az egyik edző konkrétan összeadta az időeredményeket. Igazából arra ment ki a játék, hogy a férfiaknál vagy a nőknél van-e nagyobb holtidő. Minden a váltásokról szólt.

Korábban el tudtam képzelni, hogy mi fogunk majd győzni. Most cask a versenyzésre koncentráltam. Azzal, hogy a hangsúly a győzelemről a lehető legjobb formára helyeződött, könnyebb az úszás. Felszabadító így tekinteni a feladatra.

Számomra a hátúszásnál kiemelten fontos a sima vízfelszín. Hasznos, ha nincsenek tempózó lábak körülötted.

Fogalmam sem volt hogy állunk, vajon győztesként, vagy utolsóként végzünk majd. Teljes fejetlenség volt, de ettől csak még izgalmasabb lett.

Igyekszem jól viselkedni, hogy a kislányom felnézhessen rám. Mikor látom a feleségem és a kislányom arcát, az eredmény igazából másodlagossá válik.”

Chad Le Clos (RSA) férfi 200m pillangó győztese:

“Nagyszerű az uszoda. A legjobb közönség, akiket valaha láttam, noha 99%-uk nem értem szurkolt. Nagyon megható élmény volt a futam előtt, alatt és után egyaránt.

Nagyon ideges voltam a verseny előtt. Olyan érzés volt, mintha egy futball stadionban lennék. Az utolsó 50 métert nagyon meg akartam nyomni, mert tudtam, hogy Laszlo le fog hajrázni.

Nem akarok túl érzelgős lenni, de ez egy különleges év számomra. Az aranyéremnél is fontosabb a családom. Anyukám rosszindulatú daganattal küzdött, és féltünk a jövőtől.

Laszlo és én 2010-ben találkoztunk. Egy edzőtábor miatt Dél-Afrikába utazott. Az uszodán kívül is igazi bajnok. Ő volt a példaképem.

Hogyan haragudhatnék valakire, aki ugyanolyan génekkel rendelkezik, mint én. A mi barátságunk a medencén kívül is erős. Nem szeretek veszíteni, de ha választanom kellene, azt szeretném, ha Lászlótól kapnék ki.

László Cseh (HUN) a férfi 200m pillangó ezüstérmese

"Nagyon örültem, hogy hazai pályán versenyezhetek. Elképesztő a közönség. Az olimpia után hosszabb szünetet tartottam, aztán újra elkezdtem edzeni, hogy felkészüljek erre a versenyre.

Úgy éreztem nem less elég a teljesítményem, de a körülöttem lévő emberek, edzőim, barátaim, családom folyton azt mondogatták, hogy meg tudom csinálni és elkezdtem hinni nekik.

Nagyon szerettem volna elsőként célba csapni, de Chad egy kicsit gyorsabb volt nálam.

Óriási dolog számomra ezen a helyen érmet szerezni. Sok erőt fog adni a 100m pillangóhoz. Ha nem vagyok túl lassú a rajtnál, jó helyen fogok végezni. Van egy napom javítani a rajtomon, de szerintem eredményes leszek.

Egy ideig nem voltam versenyformában, aztán januárban újra elkezdtem edzeni. Túl nagy volt a súlyom az edzéshez, de aztán nagyjából 10 kilót leadtam. Ez volt a cél, hogy nagyobb súllyal kezdjek, majd fokozatosan fogyjak. A versenyre nem volt rajtam túlsúly.

Rengetegen igyekeztek segíteni a munkámat és felkészíteni a versenyre. Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki hozzájárult ehhez az eredményhez.

Régóta vagyok a pályán, rengeteg ember előtt úsztam már. Ez arra ösztönöz, hogy egyre jobban és gyorsabban ússzak.

Csak a vízben vagyunk ellenfelek. A verseny után nagyon jólérezzük magunkat egymás társaságában.

Most először is arra koncentrálok, hogy jól ússzak, a jövő kérdése csak ezután következik, de jó érzéssel gondolok a folytatásra, még az is megeshet, hogy folytatom."