11.8 ° 18 km/h
11.4 ° 12 km/h
11.5 ° 24 km/h
12.9 ° 31 km/h

A 17. FINA Világbajnokság női vízilabdatornájának utolsó előtti női játéknapján helyosztó-mérkőzéseket rendeznek, valamint a nap zárásaként a két elődöntőt. Az első két helyosztón Franciaország és Hollandia győzött a 11., illetve a 9. helyért lejátszott találkozókon. Az 5-8. helyért Olaszország drámai büntetőpárbajban múlta felül az ausztrálokat.

Újabb kérdésekre kapunk, kaptunk választ a Hajós Alfréd Uszodában a női torna szerdai játéknapján.

A 11. helyért:

W 39

Új Zéland– Franciaország  7-9 (1-0, 2-2, 1-5, 3-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Garibaldi (argentin), Kajiwara (japán).
Új Zéland: Milicich - Mason 2, Lopes da Silva 2, Stoneman, Bowry, Hudson 1, Pye 1. Csere: Lewis, Ferigo, Boyd, Doyle, Houghton1. Szövetségi kapitány: Angela Winstanley-Smith
Franciaország: Counil – Millot 1, Bachelier 1, Guillet 2, Mahieu, Valverde 2, Daule 2, Csere: Ad.Sacre, Battu, Barbieux, Au Sacre 1. Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo

Két viszonylag csalódott, legutóbbi meccsén vereséget szenvedett csapat találkozott a nap nyitómérkőzésén, hogy eldöntsék kié is lesz a 11.hely. A csalódottság azért volt csak viszonylagos, mert mindkét csapat számára siker volt, hogy végülis a legjobb 12 közé jutottak és ott a világ legjobbjaival mérhették össze erejüket. Az új-zélandiak 19 éve, a franciák pedig több mint 20 éve nem értek el hasonló helyezést világbajnokságon.

Az új-zélandiak kezdtek jobban, Lopes da Silva villámgyors és váratlan góljával gyorsan megszerezték a vezetést. Az első negyedben nem is született több gól, a csapatok inkább a védekezésre figyeltek, a kapuk előtt viszont igen tanácstalanok voltak. A második negyedben az új-zélandiak ismét gyorsan betaláltak, aztán a franciák másfél perc alatt két gólt is lőttek és egyenlítettek. A negyed vége előtt azonban a tornán eddig kiválóan védő francia kapus, Counil kicsit elaludt, szabadon hagyta a jobb oldalt, amit Kelly Mason azonnal kihasznált, s így ismét a szigetországbeliek fordultak előnnyel.

A nagyszünet után hatalmasat fordult a meccs képe, a harmadik negyedben megjött a franciák góllövő kedve és átvették a vezetést, mi több háromgólos előnnyel fordultak. Az utolsó negyedben aztán igazi csata alakult ki, de a franciák megőrizték az előnyt, és ezzel megszerezték a 11. helyet.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

W40
A 9. helyért:
Hollandia–Kína 14–7 (2–2, 5–2, 2–1, 5–2)

Hajós-uszoda, vezette: Florestano (BRA), Willis (RSA)
Hollandia: Aarts – Smit, D. Genee, A. Genee, Stomphorst 3, Sevenich 1, Megens 3. Cserék: Van der Sloot, Nijhuis 4, Koolhaas, Klaassen 2, Joustra 1, Willemsz. Szövetségi kapitány: Arno Havenga.
Kína: Peng – Mei, Niu 2, Guo, Zhang C 2., Zhao 2, Chen. Cserék: Bi 1, Xiong, Nong, Zhang D. Zhong, Shen. - Szövetségi kapitány: Dali Gon.

Az Eb-ezüstérmes holland csapat az oroszok elleni nyolcaddöntős kudarcot követően már Új-Zéland ellen is bizonyította, helyén van a szíve, de a Kína elleni, 9. helyért folyó meccsen sem búslakodni ugrott a medencébe. A találkozó ugyan döcögősen, 2–2-es első negyeddel indult, a második játékrészben megvillantotta oroszlánkörmeit Arno Havenga csapata, amely a harmadik negyednek már 7–4-es vezetés birtokában vágott neki.

Bár a kínaiak derekasan küzdöttek, látható volt a két együttes közti tudáskülönbség, ami végül a 14–7-es holland győzelemben csúcsosodott ki. Stomphorst és Megens 3-3, Nijhuis 4 gólt vállalt, Arno Havenga csapata pedig a 9. helyen zárta a világbajnokságot.

W41
Az 5-8. helyért:
Olaszország–Ausztrália  18–17 (5–3, 2–3, 1–3, 3–2, 7-6) - büntetőkkel

Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Naumov (RUS), Rotsart (USA)
Olaszország: Gorleno – Garibotti 4, Queirolo 1, Radicchi 2, Aiello 2, Bianconi 7, Emmolo 1. Cserék: Tabani, Picozzi 1, Palmieri, Cotti, Dario, Lavi. - Szövetségi kapitány: Fabio Conti.
Ausztrália: Yanitsas – Giofers, Buckling 2, Halligan 1, Bishop 4, Ridge, Webster 6. Cserék: Zimmermann, Arancini 3, Mihailovic, Baxter 1, Steere, Hedges. - Szövetségi kapitány: Athansios Kechagias.

Esélyeshez méltón kezdte a mérkőzést az olasz válogatott, amely jól járatta a labdát és szép gólokat lőtt, az első negyedet a négy találatig jutó Bianconinak köszönhetően 5–3-ra nyerte Fabio Conti csapata.

A folytatásban azonban megtorpant az olimpiai ezüstérmes és vb-bronzérmes Olaszország, az ausztrálok pedig főként a négy gólt dobó Websternek köszönhetően visszajöttek a meccsbe, majd a nyertes második és harmadik negyedet követően 9-8-ra vezettek is az utolsó játékrész előtt, ami szikrázó összecsapást hozott.

Az olaszok előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést, Ausztrália viszont a dudaszó előtt egyenlíteni tudott. A 11-11-es rendes játékidő után ötméteresek következtek. Mindkét oldalon magabiztosan lőttek, de a végén Halligannak döntő pillanatban kiperdült a labda a kezéből, ami azt jelentette, hogy Olaszország játszhat majd az 5. helyért pénteken a magyar-görög találkozó győztesével.

M42 – az 5-8. helyért:

Magyarország-Görögország 10-9 (2-4, 1-2, 5-0, 2-3)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Franulovic (horvát), Mercier (francia)Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Franulovic (horvát), Mercier (francia)
Magyarország: Kasó – Czigány, Szücs 1, Keszthelyi 3, Bujka 2, Csabai, Szilágyi 2. Csere: Gangl (kapus), Antal, Gurisatti 1, Takács 2, Illés, Tóth I. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
Görögország: Diamantopoulou – Tsoukala 3, Diamantopoulou, Avramidou 1, Asimaki 1, Manloioudaki 1, E. Plevritou 1. Csere: Eleftheriadou, M. Plevritou, Chydirioti, Kotsia. Xenaki 1. Szövetségi kapitány: Georgios Morfesis