21.7 ° 25 km/h
16.6 ° 14 km/h
17.2 ° 14 km/h
18.2 ° 14 km/h

A windsori rövidpályás világbajnokság zárónapján több számban is a századok döntöttek az aranyak sorsáról, és a világbajnoki rekordok sem maradtak el. Hosszú Katinka 100 pillangón óriási hajrával hetedik aranyérmét nyerte. Magyarország második helyen végzett az éremtáblázaton az Egyesült Államok mögött. A windsori világbajnokság legjobb női versenyzője Hosszú Katinka lett, a férfiaknál pedig a dél-afrikai Chad Le Clos.

Hosszú Katinka a második legjobb idővel jutott a 100 hát döntőbe, mindössze egy század volt a különbség. Katinka korábban elmondta a döntőben nem szabad az elején elengednie Worrellt, aki kitűnő sprinter, nem hiába nyert 50 méteren. A rajt után az amerikai nagyon beindult, a világcsúcs rész idején belül haladt, de közvetlenül a nyomában haladt Hosszú Katinka is. Féltávnál még az amerikai Kelsi Worrell vezetett, ám a második ötvenen Katinka lehajrázta, és végül egy tizeddel előtte érintette meg a falat (55.12), új országos csúcsot úszva. Még soha egyetlen világversenyen sem szerzett hét aranyérmet, most ez megtörtént.

Világbajnoki rekordot állított be 1500 gyorson a koreai Pak. 200 méternél  Gyurta a negyedik helyen fordult. 500 méternél Paltrinieri vezetett Pak előtt, de nem sokkal. Gyurta ekkor az ötödik-hatodik helyen úszott. Paltrinieri és Pak elúszott a mezőnytől, és a többieknek esélyük sem volt utolérni őket, Pak aztán beleerősített, és a végén több mint hat másodpercet vert az olaszra. A bronzérmet  a lengyel Wojdak szerezte meg. Gyurta Gergely a hetedik helyen végzett.

A női 4x50 gyorsváltó döntőjében a kanadai váltó világbajnoki rekorddal győzött a hollandok és az olaszok előtt. Közel négy tized döntött az első két hely sorsáról, a legjobb idővel bejutó dánok csak az ötödikek lettek, míg az amerikai váltó lett a negyedik..

Meglepetést hozott a klasszikus férfi 100 gyors döntője, a litván Bilis mindössze egy századdal nyert a japán Shioura és az ausztrál D’orsogna előtt. A litván fiú rajt-cél győzelmet aratott, igaz az utolsó forduló után a litván fáradni látszott, de hiába tűnt befutónak Shioura a benyúlás jobban sikerült Bilisnek.

Még a benyúlásnál sem lehetett tudni vajon ki nyert a női 200 mell döntőjében. Az amerikai Lilly King volt  a leggyorsabban az első 50 méter után, de a brit Tutton átvette tőle a vezetést. 150 méternél is Tutton úszott az élen, ám az utolsó hosszon borult minden és a kettes pályán nevető harmadikként besurrant a dobogó legfelső fokára a brit Molly Renshaw, egy századdal jobbat úszva a kanadai Kelsey Wognál.

Megszületett az első lengyel aranyérem a férfi 200 hát döntőjében, Radoslaw Kawecki zsinórban harmadszor nyert ezen a távon a rövidpályás világbajnokságok során. Most is meggyőző fölénnyel nyert az amerikai Pebley és a japán Kaneko előtt. Az ausztrálok klasszisa Larkin lemaradt a dobogóról, negyedik lett.

Világcsúcstartóként behúzta a surranó nyolcas pályáról az aranyat 50 mellen a dél-afrikai Van Der Burgh, aki 100 mellen lemaradt a döntőről. Most magabiztosan nyert a szlovén Stevens és a brazil Lima előtt. Előzetesen a kiváló formában lévő orosz Kirill Prigoda győzelmét jósolták ebben a számban, de végül csak a negyedik lett.

Nem volt kérdés 50 női gyorson a holland Ranomi Kromowidjojo győzelme, három tizeddel megelőzve könnyedén nyert az olasz Di Petro és az amerikai Kennedy előtt.

Négyből négy aranyat szerzett Morozov az oroszoknak a váltó számokban. A 4x100-as vegyesváltó döntőjében nagyszerű hajrája ismét aranyat ért, a másodikként beért amerikai váltót kizárták, így ezüstérmet szerzett Ausztrália, míg a bronzérmet Japán szerezte meg. A nőknél az amerikai váltó nagy fölénnyel utasította maga mögé Kanadát és Ausztráliát.

Hosszú Katinka:

„Nagyon örülök ennek az aranyéremnek, ez talán látszott is... Az egész világbajnokságon ez volt a legkönnyebb estém, hiszen csak egy versenyem volt, így aztán a végén kitörhettek belőlem az érzelmek. Az előző napokon rendkívül keményen kellett koncentrálnom, hiszen több számban is úsztam, most viszont ez volt a vége, végre lehetett rá ünnepelni, jutott erre is idő, már nem egy újabb szám járt a fejemben. Sokat gyakoroltam az ilyen sorozatterhelést, elsősorban azt, hogy mentálisan bírjam, ez a legfontosabb. A mai úszáshoz az is kellett, hogy jól aludjak az éjszaka – az elmúlt napok után jöhetett a nyugalom, ez az egyik legfontosabb ilyenkor. Iszonyúan intenzív volt az elmúlt hat nap, de mondhatom, csodálatos élmény volt itt versenyezni.”

Gyurta Gergely:

„Huh, ez már fájt. Háromszáznál kezdett görcsölni a vádlim, ötszáznál vissza is kellett vennem, amit nagyon sajnálok, mert nem volt akkora iram, nem volt annyira erős a mezőny, mint azt előtte számoltuk az edzőimmel. Csak hát a tegnapi nap sokat kivett belőlem, ennek ellenére azt mondom, megérte, a célt teljeesítettem, mindkét döntőbe bejutottam. London óta már gyakorlatilag a 400 vegyes felé fordultam, azóta dolgozunk rajta, itt visszaigazolódott, jó úton járunk. Annak pedig külön örülök, hogy jövőre nagy lesz a rivalizálás Verrasztó Dáviddal és Bernek Petivel, ez csak jót tesz az úszósportnak, mindannyian még inkább motiváltan készülünk. Maradok itthon, nem megyek vissza Franciaországba, az a fejezet lezárult. Iszonyúan nehéz volt, elsősorban mentálisan, és mivel imádok itthon lenni, nagyon jók az edzőim is, ezért nem is lehet kérdés, hol készülök fel a budapesti világbajnokságra."