17.4 ° 9 km/h
19.5 ° 12 km/h
8.4 ° 6 km/h
7.9 ° 15 km/h

Nagy fölénnyel győzött 200 vegyesen Hosszú Katinka, megszerezve ezzel hatodik aranyát a windsori rövid pályás úszó világbajnokságon. A háromszoros olimpiai bajnok 50 női háton ezüstérmet szerzett. Óriási küzdelemben bronzérmes lett Verrasztó Dávid 400 vegyesen, míg Chad Le Clos pillangón verhetetlen, harmadik aranyát nyerte.

Megvédte világbajnoki címét Hosszú Katinka a 200 vegyes döntőjében és ezzel hatodik világbajnoki aranyát szerezte. Katinka remek rajtjának, nagyszerű fordulóinak köszönhetően több mint két másodperccel győzött az amerikai Eastin és Cox előtt. A háromszoros olimpiai bajnok 2012 óta veretlen ebben a számban és mostantól ő az első úszó, aki egy világbajnokságon hat aranyat szerzett. Jakabos Zsuzsanna a nyolcadik helyen  végzett.

Az 50 hát döntőjében Katinka nagy csatát vívott a címvédő brazil Medeiros-szal és végül ezüstérmet szerzett, a bronzérmet az amerikai De Loof szerezte meg. Katinka így már nyolc éremnél tart, hat arany és két ezüst a mérlege. Érem kollekcióját tovább bővítheti a 100 pillangó döntőjében, második helyen jutott a fináléba, mindössze két század a különbség. 50 hát döntője után Katinka elmondta: egy picit most már átbillent, minden könnyebbnek tűnt. Nem is az úszás volt igazán fárasztó, hanem hogy minden egyes számra külön fel kellett készülni.

Nem volt kérdés a japán Szeto győzelme a férfi 400 vegyes döntőjében, de a dobogóért nagyot úszott Verrasztó Dávid, aki az első 100 méter után még csak hatodik volt, de szenzációs hátúszása után már második helyen fordult és végül idei legjobbjával bronzérmet szerzett. A futama után adott interjúban elmondta: jót tett a lelkének ez a bronz a riói olimpiai után,jövő nyáron pedig a budapesti világbajnokságon szép eredményt szeretne elérni. Első világbajnoki döntőjét úszta ezen a távon Gyurta Gergely és a hatodik helyen végzett, a délutáni előfutamok során pedig 1500 gyorson  a nyolcadik helyen jutott a fináléba.

Ami a többi döntőt illeti : a férfiaknál pillangón továbbra is verhetetlen Chad Le Clos. Ezúttal 50 méteren  védte meg  cimét és harmadik aranyát nyerte, mindössze 3 századon múlt az újabb világbajnoki rekord. A második az amerikai Shields lett, míg a bronzot az ausztrál Morgan szerezte meg. Chad Le Clos a döntő után elmondta a megszerzett három aranyérem nagy magabiztosságot és alapot ad a jövő évi budapesti világbajnoksághoz.

A női 50 méteres mellúszás döntőjében az olimpiai bajnok amerikai Lilly Kinget verve megvédte rövidpályás világbajnoki címét a jamaikai Atkinson.

A váltóknál Morozov gyors hajrájának köszönhetően magabiztosan nyertek az oroszok a férfi 4x50 vegyesváltó döntőjében az amerikaiak és a fehéroroszok előtt. A női 4x200 gyorsváltó döntőjében fölényes hazai kanadai siker született.