8.3 ° 9 km/h
11.2 ° 29 km/h
10.5 ° 23 km/h
8.1 ° 33 km/h

Hosszú Katinka immár öt aranyéremnél tart a Windsorban zajló rövid pályás úszó-világbajnokságon, miután magabiztosan nyerte a női 100 vegyes döntőjét. A negyedik nap meglepetését a japánok szolgáltatták, akik egy arany-, egy ezüst- és öt bronzérmet szereztek.

A legjobb idővel jutott a női 100 méteres vegyes úszás döntőjébe Hosszú Katinka, és ott érvényesítette is a papírformát: miután háton az élre állt, nem adott esélyt riválisainak, és meggyőző fölénnyel végzett az élen az ausztrál Emily Seebohm és a jamaicai Alia Atkinson előtt. Hosszú ezzel beállította Ryan Lochte és Brooke Hanson rekordját, a rövid pályás vb-k történetében ugyanis rajta kívül csak ők ketten tudtak korábban öt egyéni aranyérmet szerezni.

A magyar klasszis a 400 gyors fináléjában is rajthoz állt, ahol éppen csak hogy lemaradt a dobogóról. Az amerikai Leah Smith csapott elsőként a célba, megelőzve az orosz Veronika Popovát és a japán Igarasi Csihirót.

Hosszú röviddel ezután fáradtan is kiharcolta a döntőbe jutást 50 háton, a hatodik legjobb időt úszva.

Férfi 50 háton a japán Koga Dzsunja esélyeshez méltó úszással végzett az első helyen a francia Jeremy Stravius és a fehérorosz Pavel Szankovics előtt.

Izgalmas csatát hozott a férfi 50 gyors fináléja, ahol a holland Jesse Puts jobb benyúlással előzte meg az orosz Vlagyimir Morozovot. A dobogó harmadik fokára a litván Simonas Bilis állhatott.

Sokáig lehetetlen volt megmondani, ki nyeri a férfi 4x200-as gyorsváltó küzdelmeit, a végén azonban az oroszok begyújtották a rakétákat, és nyertek, méghozzá az amerikaiak és a japánok előtt.

Amerikai siker született a férfi 100 vegyes döntőjében: Michael Andrew két japán, Szeto Daija és Sioura Sinri előtt végzett az első helyen.

A dán Jeanette Ottesen bizonyult a legjobbnak női 50 pillangón. Az ezüstérmet az amerikai Kelsi Worrell, a bronzot a japán Ikee Rikako kaparintotta meg.

Nem maradtak érem nélkül a japánok a férfi 4x50 méteres gyorsváltóban sem, ahol az oroszok és az amerikaiak mögött zártak a harmadik pozícióban.