21.5 ° 21 km/h
18 ° 12 km/h
18.5 ° 11 km/h
17.8 ° 15 km/h

A 13. rövid pályás világbajnokság csütörtöki versenynapjának rövid összefoglalója.

A nap első futamában Marco Koch végig vezette a mellúszás 200 méteres döntőjét. Nem volt kérdés tehát, hogy egy nappal később az első, 100 méter mellen elért sikere után, meg tudja duplázni aranyainak számát. Andrew Willis Nagy-Britanniából pontosan másfél másodperccel lemaradva végzett a dobogó második, Mikhail Dorinov pedig a harmadik helyen.

Habár az ausztrál Brittany Elmslie az elmondása alapján csak azért jött, hogy „jól érezze magát és szokja a rövid pályát”, olyannyira sikerült ez neki, hogy a nők 100 méteres versenyét meg is nyerte. Másodikként a kellemes hangzású névvel megáldott holland Ranomi Kromowidjojo végzett, harmadikként pedig a hazaiak sztárja, Penny Oleksiak ért be.

Négy középdöntő után, női 200 méter háton egy kiváló mezőny jött össze. A világrekord tartó Hosszú Katinka erősen kezdett és az egész futam alatt senki nem tudott a közelébe férkőzni. Katinka végül ugyan 2 perc feletti idővel, de negyedik aranyérmének örülhetett a kanadai vb-n. Az ukránok kiválósága, Daryna Zevina szerezte meg az ezüst, az ausztrálok kétszeres olimpiai bajnoka Emily Seebohm a bronzérmet.

A világbajnoki címvédő Chad Le Clos megvédte a bajnoki címét egy hihetetlen világrekorddal. A mezőny erejét hűen tükrözi a másodikként végző amerikai Tom Shields ideje és az ausztrál David Morgannak sincs miért panaszkodnia. Chad Le Clos ezzel a windsori világbajnokság első egyéni világrekordját úszta.

Újabb középdöntők után a 800 méteres női gyorsúszás fináléja következett. A folyamatosan élen haladó két amerikai külön párbajába senki nem tudott beleszólni. Végül Leah Smith állhatott a dobogó legfelső fokára, honfitársa Ashley Twichell pedig másodikként végzett. Kiah Melverton ausztráliából majdnem 6 másodperccel később beérve viheti haza a bronzérmet.

A nap záró futamában az egyik legnagyobb taktikai felkészülést igénylő 4 x 50 méteres mix vegyes váltó döntője jöhetett. Végül az amerikaiak erőből, világbajnoki rekorddal megnyerték számot, bár a verseny közepén még úgy tűnt, hogy elszámolták magukat. A japánok sokáig vezettek, de végül a brazilok is megelőzték őket, így egy bronzéremmel zárták a napot.