12 ° 25 km/h
9.1 ° 8 km/h
12 ° 28 km/h
12.8 ° 28 km/h

A 17. FINA Világbajnokság női vízilabdatornájának negyeddöntőit rendezték a hétfői játéknapon.

A világbajnokság női tornájának 5. játéknapján délelőtt a helyosztó mérkőzések zajlottak, az alábbi végeredményekkel:

A 15. helyért:
Dél-Afrika-Kazahsztán 4-6 (1-2, 2-2, 1-0, 0-2)

A 13. helyért
Brazília-Japán 9-11 (2-2, 2-6, 2-1, 3-2)

A 9-11. helyért:
Új-Zéland–Hollandia 4–19 (1–5, 1–4, 1–3, 1–5)
Kína-Franciaország 13-5 (3-2, 3-2, 4-1, 3-0)

W35 – 1. negyeddöntő

Olaszország-Oroszország 8-9 (0-3, 4-1, 3-3, 1-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Stavridis (görög), Alexandrescu (román)
Olaszország: Gorlero – Garibotti 2, Queirolo 1, Radicchi, Aiello, Bianconi 2, Emmolo 3. Csere: Tabani, Picozzi, Palmieri, Cotti, Dario. Szövetségi kapitány: Fabio Conti
Oroszország: Karnaukh – Prokofjeva, Gorbunova 2, Serzhantova 1, Simanovich, Tolkunova, Ryzhkova 1. Csere: Vakhitova, Karimova 1, Timofeeva, Borisova 1, Ivanova 3. Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov

A riói olimpia ezüstérmese, Olaszország, valamint a bronzérmes Oroszország vívta a negyeddöntők első mérkőzését, egyszersmind legizgalmasabbnak vélt párharcát. Az oroszok Hollandia ellen nyertek 11-10-re, a hollandok óvását elutasították, míg az olaszok csoportgyőztesként három nap pihenő után érkeztek a hétfői randevúra.

Az oroszok lendületesebben kezdtek, de csak a 6. percben született meg a mérkőzés első gólja, Alena Serzhantova révén. Nem sokkal később Ivanova növelte az előnyt, majd 5 másodperccel a negyed vége előtt Ryzhkova is betalált, 3-0-ra nyerte az első szakaszt Oroszország.

A második negyedet is jobban kezdték az oroszok, szerencséjük is volt, 4-0, állva maradt Olaszország. Emberelőnyből Emmolo szépített, de nem sikerült olyan ritmusra váltani az olaszoknak, hogy változzon a játék képe. A negyed végére ez összejött, olyannyira, hogy Garibotti már egyenlített 4-4-nél.

Sőt, Emmolo a fordulás után azonnal betalált, 0-4-ről fordított Olaszország. Borisova azonnal válaszolt, izgalmas, hatalmas csata folyt a vízben, miközben viharfelhők közeledtek a Margitsziget felé. Garibotti bombagólt lőtt aztán, majd 7-5-ös előnyre hízott az olaszok előnye.

Ez egészen a negyed végéig tartott, mert előbb Karimova, majd egy akció során rendezett tűzijáték végén Gorbunova egalizált, 7-7. Nagy meccs volt!

A zárószakaszra megérkezett a zápor, és az újbóli orosz vezetés is, sőt, Ivanova egymás után kétszer talált be, 9-7-re ment el Oroszország. Egy Fabio Conti-időkérést követően fontos emberelőnyt hagyott ki Olaszország, végül 3:41-gyel a vége előtt mégis szépítettek az olaszok. Az orosz előny is kimaradt nem sokkal ezután, majd az olaszok is hibáztak emberelőnyben, hallatlan izgalmak közepette fordultunk rá az utolsó percre.

A legeslegvégén is megvolt az esélye az olaszoknak arra, hogy kiegyenlítsék az eredményt, de emberelőnyben hibáztak.

Oroszország elődöntőbe jutott.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

W36 – 2. negyeddöntő

Egyesült Államok-Ausztrália 7-5 (0-0, 3-0, 2-2, 2-3)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Buch (spanyol), Ohme (német)
Egyesült Államok: Stone – Musselmann 2, Seidemann 1, Fattal 1, Steffens, K. Neushul, M. Fischer. Csere: Hauschild, Raney 2, A. Fischer, J. Neushul, Williams. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian
Ausztrália: Yanitsas – Gofers 4, Buckling, Halligan, Bishop, Ridge, Webster 1. Csere: Zimmermann, Arancini, Mihailovic, Baxter, Steere. Szövetségi kapitány: Athansios Kechagias

Tizenkét percig nem esett gól a mérkőzésen, ez pedig azért volt meglepetés, mert az amerikaiak egyértelmű esélyesei voltak a találkozónak, nem nagyon szoktak híján lenni a góllövésnek. A két csapat legutóbb közvetlenül a vb előtt Magyarországon találkozott egymással, akkor 14-7-re nyertek az amerikaiak.
Aztán persze belejöttek az amerikaiak, Jordan Raney két és Melissa Musselmann egy góljával 3-0-ra vezettek a nagyszünetben – a mérkőzés csendes esőben zajlott egyébként.

A fordulás után is alapvetően az amerikai csapat irányított, de kétségtelen, hogy nem nagyon ízlett nekik az ausztrálok játéka. 2-2-re hozta ki a harmadik negyedet Ausztrália.

Az utolsó negyed második percének végén Gofers csapata és önmaga harmadik gólját szereztek az ausztrálok feljöttek két gólra, más kérdés, hogy amikor a mínusz egyért támadhattak, elbizonytalanodtak. Az amerikaiak bezzeg nem hibáztak, Musselmann emberelőnyből volt eredményes, 6-3.

A mérkőzés végére a nagy kérdések eldőltek, ráadásul az időjárási körülmények sem fordultak rosszabbra a lefújásig.

Az Egyesült Államok ott van a legjobb négy között.

W37 – 3. negyeddöntő

Magyarország-Kanada 4-6 (0-1, 4-3, 0-1, 0-2)

Bő tudósításért ide kell kattintani.

W38

Görögország-Spanyolország 10-10 – 5 méteresekkel: 2-4 (3-2, 2-2, 2-2, 3-4)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Naumov (orosz), Putnikovic (szerb).
Görögország:  Diamantopoulou C. – Tsoukala, Diamantopoulou V., Avramidou 2, Asimaki, Manolioudaki, Plevritou E. 2. Csere: Kouvdou, Elefantheriadou 1, Plevritou M., Chydirioti, Kotsia 3, Xenaki 2. Szövetségi kapitány: Georgios Morfesis.
Spanyolország: Ester Ramos – Espar Llaquet A. 2, Ortiz Munoz 5, Ortiz Reyes 1, Espar Llaquet C., Pena Carrasco, Leiton Arrones. Csere: Bach Pascual, Lloret Gomes, Forca Ariza 3, Crespi Barriga, Gual Rovirosa, Domene Perez. Szövetségi kapitány: Miguel Oca Gaia.

A spanyolok egyből első támadásukból gólt tudtak szerezni, azonban utána a görögök játszottak jobban és Eleftheria Plevritou vezetésével 3-1-re el is húztak, majd a spanyolok zárták keretbe az első negyedet egy góllal. A meccs első akciógólját Ortiz Munoz szerezte egy távoli bombával, amivel ki is egyenlített (4-4) két perccel a félidő vége előtt, de a félidőben ismét a görögöknél volt az előny.

Nagyon izgalmas és fordulatos volt a találkozó második félideje, előbb a spanyolok, majd a görögök vették át a vezetést. Az utolsó negyedben ismét megtörtént ugyanez, csak most fordítva. Előbb a hispánok, majd újra a hellének jutottak előnyhöz, elképesztő izgalmaknak lehettünk szemtanúi.

Az izgalmak pedig nem álltak meg itt, Spanyolország előbb egyenlített, majd a görögök még egyszer vezetést szereztek. A végén a spanyolok támadhattak egy utolsót 30 másodperccel a vége előtt és egy emberelőnyös helyzetből sikerült 10-10-re és büntetőkre menteni a mérkőzést.

A büntetőknél az első két-két játékos bevágta, azonban a spanyolok harmadik ötméteresét a kapus hárította, a görögökét pedig a kapufa. A spanyolok ezután nem hibáztak, Manolioudaki büntetőjét viszont kivédte Ester Ramos, majd Helena Lloret Gomez vitte be a kegyelemdöfést és nyerte meg a találkozót Spanyolország számára. A spanyoloknál Beatriz Ortiz Munoz 5 góllal vette ki a részét a győzelemből, illetve egy büntetőt is értékesített a végén.