11.8 ° 18 km/h
11.4 ° 12 km/h
11.5 ° 24 km/h
12.9 ° 31 km/h

Kazahsztán 6–4-re legyőzte a Dél-afrikai Köztársaságot a 17. FINA Világbajnokság női vízilabda tornájának hétfői, 15. helyért vívott helyosztóján, a Hajós-uszodában. Japán két góllal múlta felül a brazilokat.

A 17. FINA Világbajnokság női vízilabda tornájának 5. játéknapja

W31

A 15. helyért:

Dél-Afrika-Kazahsztán 4-6 (1-2, 2-2, 1-0, 0-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Ni (kínai), Mercier (francia)
Dél-Afrika: Thomas - Penny, Paley, Schooling, Hallendorf, Barret 1, White 1. Csere: Wessels, Keeny, Smit 2, Manson. Szövetségi kapitány: Samuel Gareth
Kazahsztán: Zharkimbayeva - Akilbayeva 2, Tuvova, Zakirova, Myrzabekova, Murshina 1, Mussarova 1. Csere: Raitev, Roga, Novikova 1, Yevemina 1. Szövetségi kapitány: Andrey Sazykin

Fotók: Balogh Máté/Bp2017

A 13-16. helyért játszott szombati meccsen Kazahsztán nagyon kikapott Japántól, ezért Andrey Sazykin együttese mindenképpen egy Dél-Afrika elleni győzelemmel szerette volna zárni a tornát. Samuel Gareth csapata viszont kemény ellenfélnek bizonyult, ami a félidei állásból is jól látszott, Kazahsztán csupán egy góllal, 4–3-ra vezetett.

A harmadik játékrész sokáig a kapusokról és a kapufákról szólt, mígnem a dél-afrikaiak egyenlítettek, így a csapatok 4–4-es állásnál vágtak neki az utolsó negyednek, ahol egy gyönyörű, ejtésből szerzett góllal, majd egy utolsó másodpercben szerzett találattal Kazahsztán 6–4-re megnyerte a találkozót.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

M32

A 13. helyért

Brazília-Japán 9-11 (2-2, 2-6, 2-1, 3-2)
Hajós-uszoda, vezette: Deners (URU), Willis (RSA)
Brazília: Chamorro, Abla 4, Zablith, Dias, Bahia, Duarte 3, Belorio. Cserék: Souza, Amaral, Leao, Ferreira 1, Bruzzo 1, Sa. Szövetségi kapitány: Eduardo Abla
Japán: Shioya - Magariyama 1, Sakanoue 4, Yamamoto, Inaba 1, Tokumoto, Suzuki 1. Cserék:  Arima 3, Kazama 1, Niizawa, Hosoya, Noro, Aoki. - Szövetségi kapitány: Hideo Katho

A 2-2-es első negyed után szoros csatára volt kilátás, de a másodikban a japánok zseniálisan játszottak. Hat gólt dobtak a dél-amerikaiak kapujába, akik zokon vehették ezt, mert a második játékrészre nagyon felszívták magukat.

A brazil hölgyek a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerték, de a második játékrészben kapott hat gól végül tényleg megbosszulta magát, a meccset 11–9-re Japán nyerte.

A 9-11. helyért:

W33

Új-Zéland–Hollandia 4–19 (1–5, 1–4, 1–3, 1–5)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Garibaldi (ARG), Kajiwara (JPN)
Új-Zéland: Milicich – Lewis, Mason 1, Lopes da Silva, Stoneman, Hudson, Pye 1. Cserék: Ferigo, Boyd 1, Doyle, Houghton 1, Bowry, Young. Szövetségi kapitány: Angela Winstanley-Smith
Hollandia: Aarts – Smit 1, D. Genee 1, A. Genee 4, Sevenich 3, Megens 2, Klaassen 2, Joustra 1. Cserék: Stomphorst 3, Nijhuis 2, Koolhaas, Willemsz. - Szövetségi kapitány: Arno Havenga

Az Eb-ezüstérmes, valamint a kazanyi világbajnokságon is második holland csapatban a sikertelen óvás ellenére is lobogott a harci tűz. Olyannyira, hogy futószalagon lőtték a gólokat az új-zélandiaknak, akiknek egyszerűen nem volt ellenszere Arno Havenga csapata ellen.

Hollandia magabiztos játékkal, minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 19–4-es győzelmet Új-Zéland ellen, ráadásul a független vízilabdabarátok jó érzésekkel figyelhették a végig mosolygó holland lányokat. (A mérkőzésen egyébként nem játszott egyik legjobbjuk, Sabrina van der Sloot.

W34

Kína-Franciaország 13-5 (3-2, 3-2, 4-1, 3-0)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Florestano (brazil), Ghafouri (iráni)
Kína: Shen – Mei 2, Niu 3, Guo 2, C. Zhang, Zhao 1, Chen. Csere: Bi 1, Xiong, Nong 1, D.Zhang 2, J Zhang 1. Szövetségi kapitány: Dali Gong
Franciaország: Counil – Millot 1, Bachelier, Guillet 1, Mahieu, Valverde, Daule 1, Csere: Sacre 2, Battu, Sacre, Deschampt, Barbieux. Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo

Bár egy világbajnokságon minden egyes helyért keményen meg kell küzdeni, azok a csapatok, akik nem jutottak a nyolc közé, érthető módon csalódottan vágnak neki a folytatásnak, vagyis a helyosztóknak. A kínai és a francia csapaton azonban egyáltalán nem látszódott, hogy kedvüket vesztették volna és a tét „csupán” annyi lenne, hogy a győztes majd 9. helyért játszhat a holland válogatott ellen. Mindkét gárda keményen küzdött minden labdáért, kifejezetten kemény volt a játék, s bár az első góltól kezdve az ázsiaiak vezettek, a franciák rendre egyenlítettek. A második negyed elején jól védekeztek Florian Bruzzo lányai, a kilencedik gólját szerző Estelle Millot szokásához híven ezúttal is biztos kézzel értékesítette a büntetőt és egyenlített 4-4-re.

Utólag derült csak ki, ez volt az utolsó döntetlen állás a találkozó során, a nagyszünetre már kétgólos előnnyel fordultak a kínaiak. A franciák nem bírták tovább a kínai nyomást, és a fordulás után fél percen belül előbb három-, majd négygólosra nőtt az ázsiaiak előnye. S bár a kezdeti valóban harapós elhatározás már nem igen érződött egyik csapaton sem, a franciák azért próbálták tartani ezt a még behozható hátrányt. Eredmény nélkül, mert a kínaiak a legjobb pillanatban mindig előhúztak egy hálószaggató bombát, amivel a harmadik negyed végére már ötgólosra növelték az előnyüket. A negyedik negyedben gyakorlatilag egyetlen csapat maradt a medencében, a kínai.