16.6 ° 14 km/h
17.2 ° 14 km/h
18.2 ° 14 km/h

A 13. rövid pályás világbajnokság szerdai versenynapjának rövid összefoglalója.

Rögvest egy világcsúccsal rajtolt a windsori világbajnokság második napjának esti programja. Az Egyesült Államok női 4x50 méteres vegyes váltója az Alexandra Margaret De Loof, Lilly King, Kelsi Worrell, Katrine Marie Konopka összeállításban 1:43.27 perc alatt úszta le a távot, ezzel a dánok 2014-es, a dohai világbajnokságon elér idejét múlták felül – a dánok mellesleg most dobogóra értek az olaszok mögött.

A férfi 100 méteres hátúszásban fantasztikus hajrával győzött a kétszeres világbajnok, címvédő ausztrál Mitchell Larkin, éppen megelőzte jobb benyúlásával az orosz Shabasovot, aki a legjobb időt úszta délelőtt.

A női 200 méteres pillangóúszásban Hosszú Katinka számított fő esélyesnek, meg is nyerte a futamot, ezzel nyolcadik rövid pályás világbajnoki címét szerezte. Ezzel együtt jár a dicséret Kelsi Worrellnek is, aki az első döntő után, amiben ugyebár a világcsúcs részesei is volt a váltóval, megszorongatta a végére az Iron Ladyt.

Férfi 100 mellen az idei összetett Világkupa-győztes orosz Vladimir Morozov és a nemrég Gyurta Dániel 200 méteres rövid pályás világcsúcsát megdöntő német Marco Koch párbajára lehetett számítani, végül ehhez képest az egész mezőny együtt haladt. Aztán a végére csak Koch jött ki győztesen az orosz előtt, a bronzérmet az olasz Fabio Scozzoli szerezte meg. Morozov és a hatodik helyezett Cody Miller között 8 századmásodperc (!) volt csupán a különbség.

Pazar döntő volt a női 50 méteres mellúszás futama, amelyet végül az ausztrál olimpiai bajnok Lilly King nyert meg a jamaicai Alia Atkinson és az amerikai Molly Hannis előtt.

Férfi 200 gyorson a mezőny volt kiváló, az első napon aranyat szerző Park Taehwannal, Chad Le Clos-val, az orosz Krasnykhkal, végül koreai-dél-afrikai-orosz sorrend alakult ki a dobogón, ráadásul a győztes ázsiai megdöntötte Ryan Lochte világbajnoki csúcsát is. A legjobb idővel a döntőbe jutó trinidadi Dylan Carter csak a negyedik lett.

A 100 méteres női hátúszás döntőjében Hosszú Katinka a 2-es pályán úszott, az előfutamban még nem adott bele mindent, hiszen a döntőkre kellett figyelnie. Most viszont már nem volt pardon, világcsúcstartóként és címvédőként győzött, igaz, csak az utolsó 25 méteren csapott oda igazán.

A záródöntőben, a 4x50 méteres vegyes váltóban az orosz csapat végzett az első helyen alig megelőzve a holland és kanadai kvartetteteket.

Női 4x50 méteres vegyes váltó:

1. Egyesült Államok 1:43.27 – új világrekord