19.2 ° 9 km/h
18.4 ° 17 km/h
18.6 ° 4 km/h
17.8 ° 5 km/h

A kanadai rövid pályás világbajnokság első versenynapján az olimpiai bajnokoké volt a főszerep.

A 13. rövid pályás világbajnokság Kanada legdélibb városában rajtolt el kedden, 220 nappal a budapesti és balatonfüredi 17. FINA Világbajnokság előtt.

Olyan nagy meglepetés nem született a nyitónap döntői során. Az elsőben, a férfi 400 méteres gyorsúszásban sem, a Pekingben ebben a számban olimpiai bajnok, 200 gyorson ezüstérmes koreai Park Taehwan győzött az orosz Krasnykh és Bernek Péter előtt.

A magyar versenyző volt a címvédő, hiszen Dohában ő szerezte meg az aranyat. Akkori idejével most is első lett volna, igaz, az elmúlt időszak megpróbáltatásai után az eredmény így is dicséretes. Ahogyan a döntő után fogalmazott, az érmet édesapja emlékének ajánlja, akit nemrég veszített el.

A második döntőben az olasz Federica Pellegrini meglepte Hosszú Katinkát, mert bár a 200 gyors féltávjánál az Iron Lady még világcsúcs részidőn belül úszott, az utolsó hosszon a Pekingben olimpiai bajnok, ebben a számban nagypályán kétszeres világbajnok, négyszeres Európa-bajnok, rövid pályán ötszörös Eb-győztes Pellegrini lehagyta őt.

200 méteres férfi pillangóúszásban az olimpiai bajnok dél-afrikai Chad le Clos nagy hajrával győzte le az amerikai Tim Shieldset és a japán Daiya Satót. Pedig a futam derekára beérte őt a két szélső pályán igyekvő rivális, ennek ellenére az utolsó 25 méteren beleerősített és behúzta újabb világbajnoki címét – majdnem a világcsúcs is meglett, sajátját döntötte volna meg.

Női 400 vegyesen Hosszú Katinkának nem volt ellenfele, egészen imponáló magabiztossággal győzött, a dobogóra két amerikai úszó állhatott fel, hat másodperccel értek be később, mint a magyar klasszis.

Férfi 200 vegyesen a japán Seto számított a fő esélyesnek, de sokat kivett belőle a 200 pillangó döntője, így csupán a harmadik helyen ért be, az aranyérmet a kínai Wang Shun szerezte meg a német Philip Heintz előtt.