11.8 ° 18 km/h
11.4 ° 12 km/h
11.5 ° 24 km/h
12.9 ° 31 km/h

A 17. FINA Világbajnokság férfivízilabda-tornájának első alsóházi mérkőzésén Franciaország az utolsó negyedben biztosította be sikerét a kanadai csapat ellen.

A játéknap délelőttjén a 13-16. helyekért vívott mérkőzések első körét rendezték a Hajós Alfréd Uszodában.

M25

Kanada-Franciaország 6-10 (4-3, 1-2, 1-2, 0-3)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Ivanovksi (montenegrói), Schwartz (izraeli)
Kanada: Radenovic – Constantin-Bicari 1, Halajian, Robinson, D’Souza 1, Torakis, Thomwood 2. Csere: Patterson 1, Lappins, Radojcic, Soleimanipak 1. Szövetségi kapitány: Giuseppe Porzio
Franciaország: Garsau – Saudadier, Kovacevic 1, Piot, Simon 1, Crousillat 3, Marzouki 3. Csere: Dino 1, Izdinsky, Laversanne, Peisson 1. Szövetségi kapitány: Hrvoje Hrestak

Már a mérkőzés első negyede nagy csatát hozott, és látszott, hogy a két csapatnak egyáltalán nem mindegy, hányadik helyen végez a budapesti világbajnokságon. A játékrészt Kanada nyerte 4–3-ra, a folytatásban viszont a 4. vb-szereplésével a torna legrutintalanabb résztvevőjének számító, a tornára 26 év után visszatérő Franciország tűnt a sikerre éhesebbnek.

Hrestak Hrvoje együttese a második és a harmadik felvonást is 2–1-re hozta, a zárónegyedben pedig minden tekintetben felülmúlta a 2015-ös kazanyi vb-n 9. Kanadát. A meccset 10–6-ra Franciaország nyerte.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

M26

Dél-afrikai KöztársaságEgyesült Államok 134 (01, 36, 13, 03)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Koryzna (lengyel), El Shamy (egyiptomi)
Dél-Afrika: Lewis - E. Le Roux 1, Dorrant, Braun, Rodda 1, P. Le Roux 1, Molyneux. Csere: Badenhorst 1, De Carvalho, Rabie, Whyte, Olver. Szövetségi kapitány: Paul Martin
Egyesült Államok: McQuin - Hooper 1, Hallock, Cupido 1, Dunstan, Bowen, Roelse 2. Csere: Vavic 1, Obert 3, Carniglia 1, Ramirez 1, Irving 3. Megbízott kapitány: Alexander Rodriguez

Az első negyed után (1–0) úgy tűnt, kiélezett és gólszegény meccset vív egymással a két csapat, a második felvonás azonban valóságos gólpárbajt hozott, amelyből az Egyesült Államok jött ki győztesként (6–3). Dejan Udovicic csapata (a kapitányt Alexander Rodriguez helyettesítette a korábbi piros lap miatt), a meccs hátralevő részében is kézben tartotta a meccset, negyedet sem engedett a tornán nyeretlen dél-afrikaiaknak. Paul Martin együttese végül 13-4 arányban kapott ki az Egyesült Államoktól, amely kedden Franciországgal játszik a 13. helyért, míg a Dél-afrikai Köztársaság ellenfele Kanada lesz a 15-16. helyért játszandó helyosztón.