18 ° 8 km/h
17.7 ° 14 km/h
20 ° 31 km/h
19.5 ° 9 km/h

A női vízilabdatorna záró csoportkörében a papírformának megfelelő eredmények születtek, így kialakult a végeredmény, négy csapat már a nyolc között van.

W17 C-csoport
Japán – Franciaország 8-9 (3-3, 0-3, 3-1, 2-2)

Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Koryzna (orosz), Buch (görög).
Japán: Shioya - Sakanoue 2, Yamamoto 1, Inaba 3, Noro, Tokumoto, Suzuki 2. Csere: Arima, Kazama, Magariyama, Niizawa. Szövetségi kapitány: Katho Hideo.
Franciaország: Counil – Millot 4, Guillet 1, Mahieu 2, Valverde, Barbieux 1, Daule 1, Csere: Bachelier, Au. Sacre, Ad. Sacre, Deschampt. Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo.

A C-csoport két nyeretlen csapatának összecsapása indította a női vízilabda-torna harmadik napját. A tét azonban nemcsak a japán és a francia együttes számára volt nagy, vagyis a továbbjutás, hanem korábbi ellenfeleik a magyar és a holland válogatott számára is. A szabályok szerint ugyanis minden mindennel összefügg, vagyis a csoportmeccsek során elért valamennyi eredmény meghatározó lehet adott esetben a folytatás szempontjából. Talán ezért is volt a megszokottnál több néző kíváncsi már a nyitó meccsre is a Hajós Alfréd Uszodában ezen a reggelen.

A nap első gólját a japánok kapitánya Suzuki Kotori szerezte, amire azonnal válaszoltak a franciák s kiegyensúlyozott küzdelemben 3-3-mal zárták az első negyedet. A japánok már a mezőnyben próbálták letámadni a franciákat, akik így elég messze kerültek a kaputól. Kapusuk, Lou Louise Counil remekül védett, és amikor a második játékrészben a franciák áttörték a japán védelmet, három gólos előnyt is szereztek. Mind védekezésben, mind támadásban jelentősen feljavult az európai csapat, és úgy tűnt, állva hagyja ellenfelét. A harmadik negyed azonban megint a japánoké lett, és ellentétes előjellel de majdnem megismétlődött az előző játékrész koreográfiája, ám az utolsó pillanatokban Millot gyönyörű lövésével végül is egy gólos előnnyel fordulhattak a franciák.

A végjátékban derült csak ki, mennyire értékes is volt az egy gólos vezetés, hiszen mindkét csapat kétszer-kétszer talált be az utolsó negyedben, s így végül 9-8-ra nyertek a franciák és végeztek a csoport harmadik helyén, biztosítva ezzel a legjobb 12 csapat közé jutásukat.

Nyilatkozatok

W19 D-csoport

Ausztrália-Görögország 8-11 (2-2, 3-3, 2-3, 1-3)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Adrian Alexandrescu (román), Vojin Putnikovic (szerb)
Ausztrália: Yanitsas – Gofers 3, Buckling 2, Halligan 1, Bishop 1, Ridge, Webster 1. Csere: Zimmerman, Arancini, Mihajlovic, Baxter, Steere, Hedges. Szövetségi kapitány: Athansios Kechagias.
Görögország: Diamantopoulou C. – Tsoukala, Diamantopoulou V., Avramidou 1, Asimaki 3, Plevritou E. 3, Xenaki 1. Csere: Kouvdou, Eleftheriadou, Plevritou M., Chydirioti 1, Kotsia, Manilioudaki 2. Szövetségi kapitány: Georgios Morfesis.

Az első negyed görög vezetéssel indult, majd fordítottak az ausztrálok, a második negyedre viszont ismét a görögöknél volt az előny, tehát fordulatosan és szorosan kezdődött a találkozó, a félidőre is egyenlő volt az állás.

A harmadik negyedet meg tudta nyerni az egyik csapat, a görögök várhatták jobb pozícióból a negyedik negyedet, amit Eleftheria Plevritou kezdett meg egy gyönyörű ejtéssel. Nagy volt a küzdelem a végén, hiszen kétgólos görög győzelem még ausztrál csoportelsőséget eredményezett volna, egy háromgólos viszont már görög elsőséget és automatikus negyeddöntőt. Az ausztrálok többször is támadhattak 11-8-nál, azonban nem sikertül gólt szerezniük, így a hellének hősiesen kiharcolták az első helyet.

W20 D-csoport
Oroszország-Kazahsztán 15-6 (5-1, 3-2, 4-2, 3-1)

Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Natacha Florestano (brazil), Mikhail Dykman (kanadai).
Oroszország: Ushtiukhina – Prokofyeva 2, Karimova 2, Borisova, Simanovich 3, Ivanova 2, Rhyzkova 2. Csere: Vakhitova, Gorbunova, Serzhantova 2, Timofeeva 2, Tolkunova, Karnaukh. Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov.
Kazahsztán: Zharkimbayeva – Akilbayeva 1, Turova, Zakirova 2, Myrzabekova, Murshina 3, Mussarova. Csere: Raiter, Roga, Novikova, Saichuk, Yeremina, Alibayeva. Szövetségi kapitány: Andrey Sazykin.

Kvázi tét nélküli mérkőzést játszott egymás ellen a két csapat, a sokkal esélyesebb Oroszországnak egy döntetlen is elég lett volna a csoport harmadik helyéhez, a győzelem pedig nem juttathatta volna őket előrébb. Természetesen kontroll alatt tartották a találkozót, gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezés jogát és végig vezetve ütötték ki Kazahsztán csapatát.

A csoport végeredménye: 1. Görögország 4 p, 2. Ausztrália 4 p, 3. Oroszország 4 p, 4. Kazahsztán 0 p.
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

W21 A-csoport
Olaszország-Kína 15-8 (3-2, 4-3, 6-0, 2-4)

Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Naumov (orosz), Stavradis (görög)
Olaszország: Gorlero – Garibotti 1, Queirolo 1, Radicchi 1, Aiello 3, Bianconi 3, Emmolo. Csere: Tabani 1, Picozzi 1, Palmieri 3, Cotti 1, Dario, Lavi. Szövetségi kapitány: Fabio Conti.
Kína: Peng – Mei 1, Xiong 1, Niu, Guo, Zhang C. 1, Zhao 1. Csere: Bi, Nong, Zhang D., Chen 3, Zhong J. 1, Shen. Szövetségi kapitány: Dali Gong.

A kínaiak kezdték jobban a meccset, de az olaszok sorozatban három kapufa után sorozatban három gólt tudtak szerezni. A második félidőben el is tudott húzni az olasz válogatott, az utolsó játékrészre nem hagyott nyitott kérdést, három győzelemmel nyerte meg csoportját, ezzel bejutott a negyeddöntőbe. A kínaiak a harmadik helyen juthatnak tovább, hacsak a délutáni program első meccsén Brazília nem tudja felülmúlni Kanada csapatát.

W22 A csoport
Brazília-Kanada
6-16 (2-4, 2-4, 1-4, 1-4)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Daners (URU), Mercier (FRA)
Brazília: Chamorro - Abla 1, Zablith, Souza, Dias 1, Bahia, Duarte 1. Cserék: Amaral, Leao, Ferreira 3, Bruzzo, Belorio, Sa. Szövetségi kapitány: Eduardo Abla
Kanada: Gaudreault - Wright 1, Eggens 1, Bekhazi 1, McKelvey 2, Robinson, Fournier 3. Cserék: Alogbo 1, Crevier, Wright 1, Christmas 5, Lemay-Lavoie 2, McKee, Hage. Szövetségi kapitány: Theoharis Pavlidis

Kanada annak a tudatában ugrott medencébe, hogy amennyiben legyőzi a brazilokat, csoportmásodikként jut a “nyolcaddöntőbe”. Ennek megfelelően Haris Pavlidis együttese két góllal kezdte a találkozót, s bár a dél-amerikaiak egyenlíteni tudtak, Kanada az első, majd a második negyedet is 4–2-re nyerte, nem utolsó sorban a négy gólt szerző Kyra Christmasnak köszönhetően.

A kanadai csapat a folytatásban sem vesztett lendületéből és megállíthatatlanul dobálta a gólokat. Haris Pavlidis csapata mind a négy negyedet, így a mérkőzést is megnyerte. A vége 16–6, tehát Kanada az olaszok mögött, de Kínát megelőzve végzett az A csoport második helyén.

Nyilatkozatok.

W23 B csoport
Új-Zéland-Egyesült Államok 7-22 (2-6, 1-6, 2-6, 2-4)

Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Garibaldi (ITA), Kajiwara (JPN)
Új-Zéland: Milicich – Lewis, Mason 1, Ferigo, Lopes da Silva 1, Stoneman 2, Hudson 1; Csere: Boyd, Doyle, Houghton, Bowry, Pye 2, Young; Szövetségi kapitány: Angela Winstanley-Smith
Egyesült Államok: Longan – Musselmann 4, Seidemann, Fattal 2, Steffens 5, Neushul Kiley 2, Fischer Makenzie 2; Csere: Stone, Hauschild 1, Raney 2, Fischer Aria 2, Neushul Jamie 1, Williams 1; Szövetségi kapitány: Adam Krikorian

Az első negyedben az amerikai válogatott sikerrel tudta érvényesíteni erejét egy hősiesen küzdő új-zélandi válogatottal szemben, ami meghozta a csapat számára a négygólos vezetést az első játékrész végére. A mérkőzés további részében az amerikai csapat dominanciája érvényesült, így a csapat határozottan növelte előnyét a továbbiakban is. A mérkőzést az Egyesült Államok nyerte magabiztosan, csoportjából első helyen jutva tovább.

W23 C csoport
Hollandia-Magyarország 8-10 (2-2, 1-1, 2-4, 3-3)

Hajós Alfréd Uszoda, 7500 néző, vezette: Severo (ITA), Rotsart (USA)
Hollandia: Willemsz – Smit 4, D. Genee, van der Sloot 3, Stomphorst, Sevenich, Megens 1. Csere: A. Genee, M. Nijuis, Koolhaas, Klaasen, Joustra. Szövetségi kapitány: Arno Havenga
Magyarország: Gangl – Antal, Szücs 2, Keszthelyi 2, Csabai, Szilágyi, Bujka 1. Csere: Czigány 2, Gurisatti 2, Takács, Illés 1, Tóth I. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

A csoport első helyéért szállt vízbe a magyar és a holland válogatott, az első negyed pedig a tétnek megfelelően szoros csatát, 2–2-es eredményt hozott. A magyar szurkolók érezték, hogy a csapatnak elkél a támogatás, zengett a margitszigeti Hajós Alfréd Uszoda, a hangos buzdítást pedig a második felvonásban Bujka Barbara hálálta meg góllal, a meccsen először vezetett Magyarország. A vb-ezüstérmes hollandok azonban büntetőből egyenlítettek, nagyon izgalmasank ígérkezett hát a folytatás.

A pezsgő harmadik negyedben aztán a magyar válogatott kitett magáért, Czigány Dóra bombagólján kívül még három gólt szerzett a magyar csapat, míg Arno Havenga együttese csak kétszer volt eredményes, így a zárónegydre 7–5-ös magyar vezetéssel fordultak a felek. A negyedik játékrészben három magyar gólra három holland válasz érkezett, a meccset 10–8-ra a magyar válogatott nyerte, amely így csoportelsőként végzett és bejutott a vb negyeddöntőjébe.

A mérkőzésről bővebb magyar tudósítást itt lehet olvasni.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

W24 B csoport
Dél-Afrika-Spanyolország 3-17 (1-4, 0-6, 1-2, 1-5)

Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Diana Dutilh-Dumas (NED), Viktor Salnichenko (KAZ)

Dél Afrika: Nixon – Penney 1, Paley, Schooling, Hallendorf, Barret 1, White. Csere: Thomas, Faulman, Wessels, Keeny, Smit 1, Manson. Szövetségi kapitány: Samuel Gareth

Spanyolország: Esther Ramos– Espar Llaquet Anna 1, Ortiz Munoz 2, Ortiz Reyes, Espar Llaquet Clara 1, Pena Carrasco 2, Leiton Arrones 4. Csere: Bach Pascual, Lloret Gomez, Forca Ariza 5, Crespi Barriga 1, Gual Rovirosa 1, Domene Perez .Szövetségi kapitány: Miguel Oca Gaia

Spanyolországnak nem okozott gondot Dél-Afrika legyőzése, az amerikaiak mögött második helyen mentek tovább a csoportból, a nyolc közé jutásért Kínával mérkőznek.