Eredmények | Info-feed | Zárórendezvény
Elindult a vb forró drótja: +36/1-90-70-500

Vízilabda: íme, a magyar férfiválogatott bő kerete

0 0

Elkövetkezendő események

Percről percre

Az Egyesült Államok csapata nyerte a férfi 4x100m vegyesváltót

Az Egyesült Államok csapata nyerte a női 4x100m vegyesváltót

HOSSZÚ Katinka (HUN) nyerte a női 400m vegyest

LACOURT Camille (FRA) nyeri a férfi 50m hátat

SJOSTROM Sarah (SWE) világbajnok lett női 50m gyorson

KALISZ Chase (USA) nyerte a férfi 400m vegyes döntőt

KING Lilly (USA) nyerte a női 50m mellet

Férfi óriás toronyugrás eredmények: 1. Steve Lo Bue (USA) 397.15 2. Michal Navratil (CZE) 390.90 3. Alessandro De Rose (ITA) 379.65

LEDECKY Katie (USA) világbajnok lett 800m gyorson

SJOSTROM Sarah (SWE) világrekordot úszott a női 50m gyors középdöntőjében

Még több

Jegyek

Váltsd meg a jegyet több mint 200 esemény valamelyikére. Éld át testközelből a sportolók sikereit!

Tovább a jegyvásárlásra

OpenWeatherMap.org

Budapest

22.5 ° 4 km/h
20.9 ° 25 km/h
13.9 ° 12 km/h
13.6 ° 16 km/h
15.1 ° 13 km/h
15.3 ° 24 km/h
16.2 ° 13 km/h


OpenWeatherMap.org

Balatonfüred

21.9 ° 6 km/h
17 ° 22 km/h
13.9 ° 16 km/h
13.1 ° 19 km/h
16.2 ° 26 km/h
16.3 ° 19 km/h
17.3 ° 9 km/h

Märcz Tamás, a 17. FINA Világbajnokság házigazda válogatottjának szövetségi kapitánya megnevezte azokat a játékosokat, akikkel nekivág a világbajnokság előtti közvetlen felkészülésnek. A tizennyolc játékos közül tizenhárman lehetnek majd ott a Hajós Alfréd Uszodában, ahol a csoportmérkőzések során Ausztrália, Olaszország és Franciaország lesz az ellenfél.

A nagyszerűen sikerült, a magyar bajnok Szolnoki Dózsa-Közgép győzelmével véget ért LEN Bajnokok Ligája Hatos Döntő másnapján Märcz Tamás közleményben tudatta, kikre számít a vb-felkészülés során.

A magyar válogatott kapitánya, aki fél éve irányítja a legutóbbi világbajnokságon 6. helyet szerző válogatottat rutinos játékosokra számít alapvetően.

A magyar válogatott bő kerete a 17. FINA Világbajnokságra:

Kapusok: Bisztritsányi Dávid, Decker Attila, Nagy Viktor

Mezőnyjátékosok: Bátori Bence, Bedő Krisztián, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Jansik Dávid, Manhercz Krisztián, Mezei Tamás, Salamon Ferenc, Török Béla, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő

A legnagyobb visszatérő az elmúlt időszakhoz képest Gór-Nagy Miklós, némi meglepetésre tagja maradt a keretnek Török Béla is. Decker Attila, Nagy Viktor, Bátori Bence, Bedő Krisztián, Decker Ádám, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Varga Dénes és Vámos Márton személyében a 2013-ban Barcelonában világbajnoki címet szerző játékosokat tisztelhetünk – Varga Dénes és Hosnyánszky Norbert a csapat két olimpiai bajnoka (Peking, 2008).

Azok a játékosok, akik nem voltak ott a Hatos Döntőn, már ezen a héten elkezdik az edzéseket, a teljes keret június 5-én hétfőn, a szlovákiai Somorján kezdi meg a felkészülést (itt töltött a női válogatott is egy hetet).

A második héten Madridba utazik a válogatott, majd a június 19-i héten a görögországi Samartzidis-kupán vesz részt, Spanyolország, Montenegró, Kanada és Görögország társaságában. Egy újabb budapesti hét után Kecskemétre utazik a válogatott, ahol Szerbia csapatával  edz majd, hogy azután kezdődjön a BENU Kupa Budapesten, ahol Románia, Kanada és Németország lesz az ellenfél.

A 17. FINA Világbajnokság férfitornájának csoportjai:

A-csoport: Brazília, Montenegró, Kazahsztán, Kanada
B-csoport: Franciaország, Ausztrália, Olaszország, Magyarország
C-csoport: Spanyolország, Szerbia, Görögország, Dél-Afrika
D-csoport: Egyesült Államok, Japán, Horvátország, Oroszország

A program:

Július 17., hétfő:

9:30: Brazília–Kazahsztán
10:50: Montenegró–Kanada
12:10: Franciaország–Olaszország
13:30: Spanyolország–Görögország
17:30: Szerbia–Dél-Afrika
18:50: Egyesült Államok–Horvátország


20:10: Ausztrália–Magyarország
21:30: Japán–Oroszország

Július 19., szerda:

9:30: Franciaország–Ausztrália
10:50: Dél-Afrika–Görögország
12:10: Spanyolország–Szerbia
13:30: Oroszország–Horvátország
17:30: Egyesült Államok–Japán
18:50: Kanada–Kazahsztán
20:10: Magyarország–Olaszország
21:30: Brazília–Montenegró

Július 21., péntek:

9:30: Spanyolország–Dél-Afrika
10:50: Szerbia–Görögország
12:10: Egyesült Államok–Oroszország
13:30: Japán–Horvátország
17:30: Brazília–Kanada
18:50: Montenegró–Kazahsztán
20:10: Franciaország–Magyarország
21:30: Ausztrália–Olaszország

Július 23., vasárnap:

A nyolc közé jutásért:

C2–D3
C3–D2
A2–B3
A3–B2

Július 25., kedd

Negyeddöntő:

A1–C2/D3
B1– C3/D2
C1– A2/B3
D1–A3–B2

Július 27., csütörtök

Elődöntő:

A1–C2/D3 győztese–B1–C3/D2 győztese
C1– A2/B3 győztese–D1–A3–B2 győztese

Július 29., szombat

Döntő, a 3. helyért