17.1 ° 16 km/h
18.6 ° 24 km/h
18.8 ° 14 km/h
14.5 ° 6 km/h

A pekingi nyitány után a FINA/NVC Diving Worlds Series második helyszínén, Guangzhou-ban kísértetiesen hasonló eredmény született. A kínai műugró versenyzők ismételten bizonyították, talán egy lépéssel az egész világ előtt járnak.

A női 10 méteres toronyugrást a Ren Qian/Chang Yani páros nyerte az észak-koreai és malajziai kettős előtt, igen határozott, majdnem 8 pontos előnnyel. Bár a 15 éves Chang számára még az egész helyszín és a versenyzés is újkeletű volt, néhány kisebb javítandó hibát leszámítva igazán meggyőző teljesítményt nyújtottak a duóval.

Chen Aisen, olimpiai bajnok új párjával, Yang Hao-val nem hagyott kérdést: a legjobbak között is kiemelkedő teljesítményre képesek, bár most nem alkottak tökéletest. Ennek az oka talán a hazai pályán versenyző Chen, aki még sosem versenyzett nemzetközi eseményen Guangzhou-ban. Az ezüstöt a német páros, Patrich Hausding, Sascha Klein, a bronzérmet pedig Viktor Minibaev, Aleksandr Bondar nyerte.

Hasonlóan meggyőző teljesítményt mutatott Shi Tingmao kétszeres olimpiai bajnok és párja Xu Zhihuan a 3 méteres műugrás versenyszámában. Az ausztrál és a kanadai páros előtt szerezték meg az aranyat.

A férfi 3 méteres műugrás aranyérme meglepetésre a Cao Yuan/ Xie Siyi páros nyakába került, megelőzve a Jack Laugher/ Chris Mears olimpiai bajnok párost, és az orosz Illia Zakharov / Evegenii Kuznetsov duót.

A brit páros 3 méteres egyéni döntőjében ugró Laughernek valószínűleg nem lesz a kedvence helyszíne Guangzhou, hiszen ismét leszorult a dobogó legfelső fokáról. A második helyen végzett Xie Siyi mögött. Laugher nem volt elragadtatva az eredménytől, de ahogy ő is fogalmazott, ez csak a fejlődésre ösztönzi.

Shi Tingmao az egyéni 3 méteres versenyszámot fiatal csapattársa, Chang Yani és az ausztrál Maddison Keeney előtt nyerte meg.

A szintén 3 méteres mixed versenyszámot a Wang Han/Li Zeng duó nyerte meg a kanadai és az ausztrál páros előtt.

Az utolsó napon sem változott az aranytendencia, a kétszeres olimpiai bajnok Chen Aisen hat tökéletes ugrást bemutatva a 10 méteres toronyugrás versenyszámát is megnyerte. Ezzel a megnyerhető 10 aranyéremből mind a 10-et kínai versenyzők nyakába akasztották. Nem hagytak ezen a versenyen nyitott kérdést, meg sem álltak a győzelemig a versenyszámokban.

Ez többek között a brit Tom Daley-t is elkeserítette, aki az erős kezdés ellenére második helyen végzett a szintén kínai Yang Hao előtt. A csalódottsága ellenére Daley elismerte a kínaiak határtalan tehetségét, hiszen Chen Aisen ezzel a győzelmével csatlakozott egy olyan szűk körű illusztris társasághoz, akik 600 felett ugrottak. Az olimpiai résztvevő Si Yajie megismételte pekingi teljesítményét és elhódította az aranyérmet Ren Qiuan és a világbajnok Kim Kuk Hyang előtt.

A mixed 10 méteres toronyugrást Lian Jie/Lian Junjie nyerte meg  a mexikói páros, Viviana Del Angel Peniche/Randal Willars Valdez és az ausztrál Taneka Kovchenko/Dominic Bedggood páros előtt.

A kazanyi és a kanadai verseny előtt tehát kiderült, a kínaiak egyre jobbak! A kérdés, lesz-e versenyző, aki ezt a hegemóniát meg tudja törni a budapesti világbajnokságon. A rejtély a júliusi versenyig nem derül ki, de talán a 2015-ös világbajnokság, illetve a 2016-os rövid pályás úszó világbajnokság helyszínén történik majd valami különleges?