16.8 ° 16 km/h
18 ° 21 km/h
14.7 ° 5 km/h
19.8 ° 9 km/h

Bár még csak az első állomáson vagyunk túl a FINA/NVC Diving World Series idei kiírásában, már most látszik, hogy a riói olimpiát követően is eltökéltek a műugrás legjobbjai, így nagy versenyekre van kilátás nyáron, a Duna Arénában, a 17. FINA Világbajnokságon.

Peking és a 2008-as olimpia emblematikus színhelye, a Vizes Kocka szolgált a 2017-es FINA/NVC Diving World Series első állomásának színhelyéül.

A toronymagas hazai esélyesek, Shi Tingmao és Chen Aisen vezérletével négy aranyérmet tartottak otthon az első versenynapon, ez nem is számít nagy meglepetésnek, hiszen a kínai versenyzők a sportág jelenlegi legnagyobb klasszisai.

A hölgyeknél a 10 méteres toronyugrás riói olimpiai bajnoka, Ren Quian Chang Yanival együtt szerzett aranyérmet szinkron toronyugrás versenyszámban, 340.26 ponttal. A második helyen a malajziai páros, Pamg Pandelela és Cheong Jun Hoong végzett 316.08 ponttal, míg a dobogó harmadik fokára a koreai páros, Kim Kuk Hyang és Kim Mi Rae állhatott fel.

A férfiaknál az olimpia-történelem új fejezetét Rióban megíró Chen Aisen – aki az ötkarikás játékok történetében elsőként nyert egyéniben és szinkronban is aranyérmet – új párjával, Yang Haóval debütált a versenyen, és nyomban meg is szerezték első közös aranyérmüket, a német és az orosz páros előtt. Ahogyan elmondták, van még min dolgozniuk annak érdekében, hogy a budapesti világbajnokságra meglegyen az igazi összhang. (Chen Aisen aztán egyéniben is megnyerte a toronyugrást a viadal második napján.)

Hozzájuk hasonló könnyedséggel hódította el az aranyérmet Shi Tingmao és Xu Zhihuan a női 3 méteres szinkronugrásban. A férfiak hasonló versenyszámában a Rióban olimpiai bajnok brit Jack Laugher, Chris Mears duó ezúttal ezüstérmet szerzett a kínai páros mögött, valamint a bronzérmes orosz páros előtt.

A verseny második napján Jack Laugher megmutatta, hogy egyéniben is az elitbe tartozik, hiszen megnyerte a 3 méteres számot két kínai riválisa, Xie Siyi és Cao Yuan előtt – ők nyerték közösen a szinkronugrást. Shi Tingmao hozta a kötelezőt a 3 méteres versenyszám megnyerésével, honfitársa, a 10 méteren szinkronban győzni tudó Chang Yani előtt.

A mix 3 méteres szinkronugrásban a kínai páros (Wang Han, Li Zeng) győzött, megelőzve az ausztrálok és a kanadaiak duóját, és hasonlóan hazai győzelem született a 10 méteres mix toronyugrásban is, ott a Lian Jie, Lian Junjie duó állhatott a dobogó felső fokára.

Ezzel a pekingi versenyen a tíz megnyerhető versenyszámból kilencet meg is nyertek a kínai csodaugrók, egyedül a brit Jack Laugher vihette el magával az aranyérmet a szigetországba.

S mit jelent mindez a budapesti 17. FINA Világbajnokság számára? Nos, látva a kínaiak erejét, és azt, hogy nem minden versenyszámban győztek nagy különbséggel, biztosak lehetünk abban, hogy látványos és nagy versenyeket láthatunk majd a Duna Arénában.