22.2 ° 18 km/h
23 ° 11 km/h
25.1 ° 8 km/h

1.    helyezett, Axel Reymond, FRA, 5:02:46.40

Életem tizenötödik 25 km-es versenyén vagyok túl. Eleinte próbáltam az élbollyal haladni, majd a futam közben taktikát kellett váltanom, mert nagyon lemaradtam az elől haladóktól. Ez egy nagyon hosszú táv, igazán megerőltető. Úszás közben az járt a fejemben, hogy minél jobb eredményre tudjam váltani azt a sok 120 km-t, amit hetente leúszok a felkészülés során.

2.    helyezett, Matteo Furlan, ITA, 5:02:47.00

Nagyon boldog vagyok, mert két évvel ezelőtt a harmadik lettem Ruffini és Meyer mögött, a fő célom az volt, hogy előrelépjek és ez sikerült is. Öt kilométerrel a vége előtt sajnos rosszul helyezkedtem az egyik bójánál, ez döntő volt. A célegyenesben a harc nagyon kemény volt köztem, Ruffini és Dratcev között, próbáltam a legjobban kijönni belőle. Az idő túl meleg volt, de a vízben engem nem zavart különösebben.

3.    helyezett, Jevgenyij Dratcev, RUS 5:02:49.80

A verseny előtt a célom a győzelem volt, de természetesen nagyon örülök ennek az éremnek. Borzasztó meleg volt, ilyen időjárási körülmények között nagyon nehéz volt versenyezni, ez nem könnyítette meg a dolgunkat. Nem először voltam itt Balatonfüreden, nagyon tetszik ez a helyszín.

6. helyezett Gyurta Gergely, HUN, 5:04:00.70

Szörnyű nehéz volt, ilyen 25 kilométert még nem éltem át, akár az iramot, akár a verekedést nézem. Legalább 20 percre le kellett ülnöm a célbaérkezés után, hogy visszatérjen kicsit az élet belém. Ez egy nagyon jó eredmény, büszke vagyok magamra, hogy végigcsináltam, ez életem legjobb nyíltvízi helyezése, bennem most ennyi volt. Ez erőt kell, hogy adjon a medencés úszáshoz.

Rasovszky Kristóf, HUN, feladta:

Beszorultam a brazil Do Carmo és a holland Van Rouwendaal közé, akik hosszú perceken keresztül ütöttek vágtak. A brazil egyik rúgása nagyon eltalált a combom felső részén, és nem tudtam folytatni. Nem állítom, hogy tökéletes állapotban voltam, fáradtam már, de sajnálom, hogy így ért véget a verseny számomra.