Férfi vízilabda: a horvátok megmenekültek, Japán 8 góllal verte az Egyesült Államokat

12.9 ° 31 km/h

A 17. FINA Világbajnokság férfivízilabda-tornájának második játéknapján nyolc mérkőzést rendeznek, amelyek végén okosabbak lehetünk a további menetrend tekintetében.

A 17. FINA Világbajnokság férfivízilabda-tornájának második játéknapja

M10 B csoport

Franciaország-Ausztrália 10-11 (5-4, 1-2, 1-3, 3-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Putnikovic (szerb), Franulovic (horvát)

Franciaország: Garsau – Kovacevic 1, Piot, Simon 2, Crousillat 3, Marzouki 2, Camarasa 1. Csere: Saudadier, Dino, Izdinsky 1, Laversane, Peisson. Szövetségi kapitány: Hrvoje Hrestak

Ausztrália: Hrysanthos – G. Ford, Kayes 1, Gilchrist, Younger 3, A. Ford 1, Hollis 3. Csere: Power, Edwards 1, Brooks 2, Putt, Fannon. Szövetségi kapitány: Elvis Fatovic

A csoport harmadik helye volt a tét a francia-ausztrál meccsen, amelyet jobban kezdett a megfiatalított Ausztrália, hiszen 3-1-re elhúzott. A francia válogatott még Vámos Márton szerint is veszélyes társaság, több éve ugyanaz a mag, és ez olykor ez az összeszokottság az eredményességben is meg tud mutatkozni. Ezen a mérkőzésen is így történt, hiszen 5-4-nél már a franciáknál volt az előny, kilenc gólt hozott az első negyed!

A nagyszünetben egálra álltak a csapatok (6-6), a fordulás után viszont Aaron Younger rögvest triplázott, 9-6-ra elmentek az ausztrálok. A negyedik negyed derekára viszont visszajöttek a franciák, 4 és fél perccel a vége előtt 10-9-re.

Edwards mentette meg aztán a helyzetet a vége előtt szűk két perccel (11-9), majd Hrysanthos szerzett labdát, az ausztrálok, ha nehezn is, megnyerték végül a meccset.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

M11 C csoport:

Dél-Afrika-Görögország 2-18 (0-5, 2-3, 0-5, 0-5)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Molnár P.(magyar), El Shamy (ausztrál)

Dél-Afrika: Lewis – E. le Roux 1, Card, Brown, de Carvalho, Rodda, Molyneux 1. Csere: Badenhorst, Rabie, Whyte, P. le Roux, Olver, Mthembu.  Szövetségi kapitány: Paul Martin.

Görögország:  Flegkas- Genidounias 1, Fountoulis 6, Pontikeas 1, Argyropoulos 2, Gounas 3, Vlachopoulos. Csere: Delakas, Dervisis 1, Kapotsis 1, Kolomvos 3, Mourikis, Zerdevas (goal keaper). Szövetségi kapitány: Theodorus Vlachos

A spanyolok után a dél-afrikai csapatot is legyőzte Görögország, ezzel lényegében várhatja a szerbek elleni csoportrangadót, majd a harmadik körben. Ioannis Fountoulis az első férfijátékos a tornán, aki 6 gólig jutott.

M12 C csoport

SpanyolországSzerbia 115 (13, 02, 23, 23)
Hajós-uszoda, vezette: Alexandrescu (román), Dykman (kanadai)

Spanyolország: Daniel Lopez - Munarriz, Minguell, del Toro, Fernandez Miranda, Mallarach 1, Gutierrez Santiago. Cserék: Alejando Bustos Sanchez 2, Alvaro Granados, arroso Macarro 1, Albert Espanyol 1, Tahull Compte, Motos Martin.  Szövetségi kapitány: David Martin

Szerbia: Mitrovic - Rasovic, Randelovic, Mitrovic 1, Jaksic, Prlainovic 2, Filipovic 2. Cserék: Mancic 1, Cuk 1, Pijetlovic 1, Ubovic 2, Aleksic 1, Pijetlovic. Szövetségi kapitány: Dejan Savic

A spanyol válogatott láthatóan nagyon koncentráltan ugrott medencébe és némi meglepetésre David Martin együttese szerezte meg a vezetést. A világ- és olimpiai bajnok szerbek aztán sorozatban három gólt dobtak, ezzel pedig 3–1-re hozták az első negyedet. A folytatásban is a szerbek uralták a medencét és óriási gólokat lőttek, míg hátul Branislav Mitrovic védett pazarul, így a félidőben 5-2-re a világbajnok vezetett.

A harmadik felvonás egy óriási spanyol góllal indult, s nagy küzdelmet hozott, de akárhogy iparkodott David Martin együttese, a játékrészt végül 3-2-re a torna favoritjának tartott Szerbia nyerte, s ők kezdték a gólok sorát a zárónegyedben is, ahol hármat lőttek és kettőt kaptak. A meccs tehát magabiztos, 11-4-es szerb sikerrel zárult.

M13 D csoport

Oroszország-Horvátország 8-10 (3-1, 3-3, 1-4, 1-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Koryzna (lengyel), Ohme (német)

Oroszország: Statsenko – Lazarev 1, Vasilyev, Merkulov 1, Nagaev 1, Kholod, Lisunov 2.  Csere: Dereviankin, Bugaychuk 1, Ashaev 1, Suchkov 1, Shepelev.  Szövetségi kapitány: Sergey Evstigneev

Horvátország: Bijac – Loncar 1, Jokovic 4, Vukicevic, Buslje, Setka 1, Garcia Gadea. Csere: Macan, Fatovic 1, Buljubasic, Sukno 3, Krapic, Marcelic (kapus). Szövetségi kapitány: Ivica Tucak

Mindkét csapat komótosan kezdett. Sokat hibáztak. A mérkőzés elején az oroszok kicsit meglepték a dobogóra is esélyes ellenfelüket. Az első negyedben két góllal húztak el a horvátoktól. A harmadik játékrésztől azonban Ivica Tucak csapata elkapta a fonalat,  egyre jobban kezdett játszani. A horvátok átvették a vezetést és többet ki sem engedték a kezükből, és igazoldott a papírforma.

M14 D csoport:

Egyesült Államok-Japán 7-15 (2-1, 2-5, 2-4, 1-5)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Flahive (ausztrál), Mercier (francia)

Egyesült Államok: Baron – Hooper 1, Obert, Cupido 1, Dunstan 2, Bowen, Roelse; Csere: Vavic, Hallock 2, Carniglia, Ramirez 1, Irving, Holand;  Szövetségi kapitány: Dejan Udovicic

Japán: Tanamura – Adachi 7, Shiga 2, Iida, Shimizu 2, Arai 1, Okawa 1; Csere: Kawamoto, Yoshida 1, Takata, Inaba, Araki 1, Fukushima; Szövetségi kapitány: Yoji Omoto

Az első negyed végén a lelátón szurkoló Ashton Kutcher is örülhetett, a játékrészt 2-1-es állás zárta. A meglehetősen fürge japán csapat egy erőből játszó amerikai válogatottal szembesült. A második negyedben Araki bravúros szóló akciója után a japán válogatott egyenlíteni tudott, hamarosan a vezetést is magához ragadva, amivel megnyerte a negyedet.

A tendencia a harmadik negyedben is folytatódott, az Egyesült Államok kevéssé tudott mit kezdeni a japán csapat gyorsaságával, akik így komoly előnyre tettek szert. A mérkőzés egy határozott Japán lövéssel és győzelemmel ért véget.

M15 A csoport

Kanada-Kazahsztán 9-10 (2-2, 3-3, 3-2, 1-3)

Kanada: Radenovic – Constantin-Bicari 2, Halajian, Robinson 1, D’Souza, Torakis, Thomwood 4. Csere: Patterson, Blanchard, Lappins, Radojcic, Soleimanipak 2, Rondall. Szövetségi kapitány: Giuseppe Porzio

Kazahsztán: Shlemov – Medvedev 4, Pilipenko, Scmider, Shakenov, Ukumanov 4, Manafov. Csere: Makhmetov, Shvedov, Altayer, Verdesh, Ruday 1, Turlykhanov 1. Szövetségi kapitány: Nemanja Knezevie

Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 3-3 után két góllal el tudott húzni Kazahsztán Ukumanov távoli bombájával, azonban Kanada még a félidő vége előtt két másodperccel ki tudott egyenlíteni egy büntetővel.

A kazahok Medvedev, a kanadaiak Thumwood vezetésével gyakoroltak nyomást, a harmadik negyedet pedig Kanada meg is nyerte egy gyors kontra után. A negyedik negyedben Kazahsztán viszont átvette az irányítást és megfordította a találkozót Ukumanov duplájával és meg is nyerték ezt a kiélezett összecsapást - némi meglepetésre, hiszen Montenegró ellen a kanadaiak pontot raboltak az első körben.

M9 B csoport

Magyarország-Olaszország 9-9 (4-4, 2-1, 1-3, 2-1)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Sergey Naumov (orosz), Matan Schwartz (izraeli)

Magyarország: Nagy – Vámos 3, Hosnyánszky, Gór-Nagy, Erdélyi, Varga 3, Hárai 1. Csere: Török, Manhercz 1, Zalánki 1, Decker Á., Mezei, Decker A. Szöveségi kapitány: Märcz Tamás

Olaszország: Volarevic – Di Fulvio 2, Gitto, Figlioli, Nora 1, Renzuto 3, Bodegas 1. Csere: Tempesti, Presciutti 2, Marachi, Fondelli, Aicardi, Bertoli. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna

Rosszul kezdődött a találkozó a házigazda Magyarország számára, hiszen egyből kétgólos hátrányba kerültek, azonban Varga és Vámos góljaival gyorsan ki is egyenlítettek. Egy színvonalas első negyed után 4-4 állt az eredményjelzőn.

Jól használták ki az emberelőnyös helyzeteiket az olaszok, de egyenlő küzdelem esetén jól működött a magyar védelem és Nagy Viktor is remekül védett. Varga Dénes szenzációs góljával először a második negyed közepén, 5-5 után vette át a vezetést a magyar válogatott. A második negyed krónikájához tartozik egy páros, piros lapos kiállítás, de a negyedet és ezzel a félidőt is végül be tudta húzni Magyarország.

Az olaszok nagyon agresszíven védekeztek a harmadik negyedben és ez meg is hozta az eredményét, a magyarok csak egyszer tudtak feliratkozni a táblára, így pedig Olaszország vezetésével kezdődhetett meg a negyedik negyed. Az utolsó játékrész elképesztő izgalmakat tartogatott és végül egyik csapat sem tudott diadalmaskodni, 9-9 lett a vége. Összességében nagyon agresszív mérkőzés volt, mindkét oldalon 3 játékos pontozódott ki.

A meccs bő tudósításáért ide kell klikkelni.

Brazília-Montenegró 5-14 (0-4, 2-3, 2-4, 1-3)
Játékvezetők
: Dion Willis (RSA), Yosuke Kajiwara (JPN)

Brazília: Soro – Stellet Pedro, Coutinho 1, Guimaraes Ricardo, Rocha, Guimaraes Gustavo 2, Cruz; Csere: Silva Luis 1, Almeida, Stellet Mateus, Carrulo 1, Silva Leonardo; Szövetségi kapitány: Angelo Coelho

Montenegró: Scepanovic – Brguljan Drasko, Petkovic 2, Draskovic 2, Radovic Duro 1, Cuckovic 2, Murisic,; Csere:  Lazovic, Banicevic 1, Brguljan Darko 2, Radovic Aleksandar 3, Ukropina Aleksa, Misic 1; Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovic

A mérkőzés első negyedében Montenegró dominanciája érvényesült, ami a játékrész végére négygólos vezetést jelentett a csapat számára. Bár a második játékrész kiegyenlítettebb erőviszonyokat mutatott, ez kevésnek bizonyult Brazília számára, a negyedet így is Montenegró nyerte. A csapat előnye folyamatosan növekedett a mérkőzés második felében is. Montenegró győzelemmel zárta a világbajnokság negyedik napját.