Férfi vízilabda, 2. nap: a csoportgyőzelemért szállnak vízbe a magyarok

0 0

A férfivízilabda küzdelmek második napját egyből egy kiélezett francia-ausztrál találkozó nyitja, a magyarok Olaszországgal játszanak hatalmas rangadót, a nap zárásaként pedig a brazilok próbálják megszorongatni a montenegróiakat.

9:30 - Franciaország – Ausztrália (B csoport)

A magyarok csoportjában a két nyeretlen válogatott kezdi a napot, akik egy jó kis ki-ki meccset játszhatnak feltehetőleg a harmadik helyért. A franciák még csak a negyedik világeseményükön vesznek részt, ezzel a legrutintalabb csapat a mezőnyben. Ha nyerni szeretnének, akkor leginkább Kayesre és Youngerre kell figyelniük, az ausztrálok legjobb játékosaira.

A csoport állása: 1. Magyarország 2 p, 2. Olaszország 2 p, 3. Franciaország 0 p, 4. Ausztrália 0 p.

10:50 - Dél-Afrika – Görögország (C csoport)

12:10 - Spanyolország – Szerbia (C csoport)

A görögök a csoport rangadóján felülmúlták Spanyolországot még hétfőn, ez pedig nagy fegyvertény Szerbia csoportjában. Dél-Afrika ellen ők a favoritok és egy győzelemmel a második helyet meg is kaparinthatnák.

Feltéve, hogy a spanyolok nem okoznak meglepetést a szerbek ellen, nekik ugyanis muszáj nyerniük, ha a második helyen szeretnének továbbjutni. Természetesen nem lesz könnyű dolguk, habár a legutóbbi kilenc nagy tornát megnyerő Szerbia ellen senkinek sem lenne.

A csoport állása: 1. Szerbia 2 p, 2. Görögország 2 p, 3. Spanyolország 0 p, 4. Dél-Afrika 0 p.

13:30 - Oroszország – Horvátország (D csoport)

17:30 - Egyesült Államok – Japán (D csoport)

A délelőtti program zárómeccse a csoportelsőségről is dönthet így a második körben, ugyanis mind Oroszország, mind Horvátország megnyerte első mérkőzését a tornán. A dobogóra is esélyes horvátok ellen a legjobbját kell nyújtania a korábbi játékos, Sergey Evstigneev által irányított oroszoknak. A horvátoknál az első fordulóban Garcia és Loncar parádézott 4-4 gólt szerezve, őket is semlegesítenie kell majd Oroszországnak.

A csoport két nyeretlen csapata száll vízbe a délutáni program első összecsapásán, a megfiatalított, azonban fizikálisan erős és gyors amerikaiak játéka feltehetőleg nem fekszik majd a japánoknak, így kifejezetten nehéz dolguk lesz.

A csoport állása: 1. Oroszország 2 p, 2. Horvátország 2 p, 3. Egyesült Államok 0 p, 4. Japán 0 p.

18:50 - Kanada – Kazahsztán (A csoport)

Kanada a torna eddigi legnagyobb meglepetését okozta, mikor pontot tudott csenni Montenegró válogatottjától hétő reggel, amikor 8-4-ről 8-8-ra alakította az eredményt. Kazahsztán számára rendkívül fontos ez a találkozó, hiszen ha most nem tudnak legalább egy döntetlent kiharcolni, akkor nagy valószínűséggel 0 ponttal utazhatnak majd haza. Szoros mérkőzésre van kilátás.

A csoport állása: 1. Brazília 2 p, Kanada 1 p, Montenegro 1 p, Kazahsztán 0 p.

20:10 - Magyarország – Olaszország (B csoport)

A nap talán legnagyobb mérkőzésére főműsoridőben kerül sor, ahol a hazai közönség által támogatott magyarok az első meccsen szintén 2 pontot szerző olaszokkal csapnak össze a medencében. A közönség tényleg szenzációs eddig, a házigazdák mérkőzésein elképesztő hangulat volt az eddigi mérkőzéseken.

Magyarország egy lassabb kezdés után nagyon magabiztosan ütötte ki Ausztráliát, ahol kiválóan védekeztek, a meccs legjobbja támadóoldalon pedig Varga Dénes volt négy találatával. Az olaszok ezzel szemben gyorsan bekezdtek, majd a harmadik negyedben ki is végezték a francia válogatottat. Az olaszoknál Di Fulvio volt a meccs embere öt találatával.

A két csapat hasonló helyezéseket ért az utóbbi világversenyeken, ráadásul ez a mérkőzés a csoportgyőzelemről fog dönteni, így mindkét csapat extra erőbedobással fog küzdeni.

21:30 - Brazília – Montenegró (A csoport)

Nagy kérdés lesz, hogyan hat Montenegróra az, hogy 8-4-es vezetésről csupán döntetlent sikerült játszaniuk Kanada ellen. Vajon kettőzött erővel készülnek Brazília ellen vagy kicsit demoralizáló volt számukra az eredmény? Mindenesetre ők az esélyesek a brazilok ellen, habár ha sikerül megismételniük a dél-amerikaiaknak a kazahok ellen nyújtott védekezésüket, akkor bajba sodorhatják Montenegró együttesét.