17.7 ° 12 km/h
17.5 ° 13 km/h

Összefoglaló: műugrás, csapatverseny

0 0

• Franciaország nyerte a műugrás csapatversenyét a 17. FINA Világbajnokságon, miután Laura Marino és Matthieu Rosset nem talált legyőzőre.
  • A mostani volt Franciaország első érme a világbajnokságok történetében, az ország eddigi legnagyobb műugró sikere Mady Moreau-hoz köthető, aki az 1952-es olimpián szerzett ezüstérmet a hölgyek 3 méteres egyéni számában, Helsinkiben.
  • A FINA Világbajnokságok történetének 29. bajnoki címét szállította a műugró páros, az eddigi 28-ból huszonkettő úszásban, három-három pedig nyílt vízi úszásban, illetve szinkronúszásban született.
  • A budapesti eseményen a franciák már a harmadik aranyérmüket szerezték, hétfőn a férfi nyílt vízi úszók 5 kilométeres számában Marc-Antoine Olivier nyakába került a legfényesebb érem, míg kedden Aurélie Muller a női 10 kilométert nyerte meg.
  • A mexikói Viviana del Angel Peniche-Rommel Pacheco Marrufo páros szerezte meg az ezüstérmet, amely országuk 13. műugró medálja, ám a fényes kollekciót csupán egyetlen arany dísziti.
  • Krysta Palmer David Dinsmore-ral az oldalán szállította az Egyesült Államok első budapesti műugró érmét.
  • A 2015-ös FINA Világbajnokságon harmadik helyen záró Kína ezúttal érem nélkül maradt.
  • A kínaiak a két évvel ezelőtti kazanyi viadal mind a 13 műugró számában begyűjtöttek legalább egy érmet, az idei kiírásban viszont már nyolc versenyszám után két alkalommal is lemaradtak a dobogóról. A távol-keleti ország sportolói a női 1 méteres egyéni versenyről távoztak még medál nélkül.