21.4 ° 22 km/h
18.1 ° 10 km/h
19.2 ° 13 km/h
18.8 ° 15 km/h

A 17. FINA Világbajnokság női vízilabdatornájának második játéknapján tovább körvonalazódhatnak az erőviszonyok.

Női vízilabdatorna, 2. játéknap

W9 B csoport

Egyesült Államok–Spanyolország 12-8 (6-1, 1-2, 2-2, 3-3)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Dutilh-Dumas (holland), Naumov (orosz)

Egyesült Államok: Stone – Musselmann 3, Seidemann, Steffens 1, K. Neushul 3, M. Fischer. Csere: Hauschild, Fattal 2, Raney, A. Fischer 1, J. Neushul 1, Williams 1. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian

Spanyolország: Laura Ester – A. Espar 3, B. Ortiz 1, M. Ortiz, C. Espar, Carrasco, L. Arrones 1. Csere: Pascual, L. Gomez 2, Forca 1, Barriga, Rovirosa. Szövetségi kapitány: Miguel Oca

Fotók: Balogh Máté

Az előző két világbajnokság győztese játszotta a forduló első mérkőzését, amelyen azért esélyesebb volt az Egyesült Államok, már csak azért is, mert a regnáló olimpiai bajnokról beszélünk.

Ezzel együtt a spanyolok szerezték meg a vezetést, a 3. percre azonban már az amerikaiak vezettek, Madeline Musselmann két góljának köszönhetően. És innentől be is indult a henger, legközelebb 6-1 után tudtak szépíteni a spanyolok – már a második negyedben, érdekes, hogy ezt végül meg is nyerték.

A meccs második félidejében tartotta fölényét az amerikai válogatott, és megnyerte második mérkőzését is, valamint lényegében a B csoportot is.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

W10 B csoport

Új-Zéland-Dél-Afrikai Köztársaság 8-6 (2-1, 1-2, 1-1, 4-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Garibaldi (argentin), Mercier (francia)

Új-Zéland: Milicich – Mason 3, Lopes Da Silva, Stoneman, Bowry, Pye 2, Hudson 3. Csere: Lewis, Ferigo, Boyd, Houghton. Szövetségi kapitány: Angela Winstanley-Smith

Dél-Afrika: Thomas – Penney 1, Paley, Schooling 2, Hallendorf 1, Barret 1, White. Csere: Faulman, Wessels 1, Smit, Manson. Szövetségi kapitány: Samuel Gareth

Gól/emberelőny: 3/11, illetve 2/7
Kipontozódott: Hallendorf (RSA)

A csoport másik rangadójának is nevezhettük az új-zélandi és a dél-afrikai válogatott randevúját, elvégre a két, gyengébb játékerőt képviselő válogatottból az egyik mindenképpen továbbjut a csoportból, és játszhat a nyolc közé jutásért.

Végig szoros volt a meccs, az elmúlt hetekben Magyarországon edzőtáborozó, az amerikai, az ausztrál és a magyar válogatottal edzőmeccseket vívó kiwik az utolsó negyedben hátrányból fordítottak, 5-6-ról 7-6-ra, ráadásul az utolsó pillanatokban még egy gólt berámoltak, ezzel megnyerték a találkozót, és továbbléptek.

W12 C csoport

Japán-Hollandia 8-20 (0-7, 5-3, 2-5, 1-5)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Dykman (kanadai), Brooks (új-zélandi)

Japán: Aoki – Vakanove, Yamamoto 1, Inaba, Moro, Jokumoto 1, Suzuki 1. Csere: Arima 3, Kayama 1, Magariyama 1, Hosoya, Shioya (kapus). Szövetségi kapitány: Hideo Katho

Hollandia: Willemsz – Smit 2, D. Genee, van der Sloot 6, Nijuis 2, Sevenich 4, Megens 3. Csere: Aarts (kapus), A. Genee 1, Stomphorst, Klaasen 2, Joustra. Szövetségi kapitány: Arno Havenga

Gól/emberelőny:2/11, illetve 5/10
Ötméteresek: 1/2, illetve 1/1
Kipontozódott: Moro (JPN), Jokumoto (JPN)

Hollandia egy 8-0-s rohammal indította a találkozót, a Hajós Alfréd Uszoda közönsége természetesen egy idő után azért szurkolt, hogy a japánok megtörjék a jeget. Ez végül sikerült is, sőt, 5-3-ra megnyerték a második negyedet!

A hollandok bizonyára azért is csaptak oda az elején, mert a csoport másik nagyágyúja, Magyarország válogatottja 11 gólt kapott Japántól a 20 ellenében, márpedig a csoportelsőségért vívott harcban akár minden gólnak lehet jelentősége.

Sabrina van der Sloot az utóbbi években Magyarországon játszott, nyilván nem ezért lőtt hat gólt a meccs derekáig, hanem képességei miatt - ő volt a hollandok egyik vezére ezen a délelőttön.

A vége 20-8, azaz Hollandia ugyanannyi gólt termelt a japánok ellen, mint a magyar csapat, csak épp hárommal kevesebbet kapott.

W13 D csoport

Görögország-Kazahsztán 19-5 (5-0, 4-2, 4-1, 6-2)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Daners (uruguayi), Ivanovski (montenegrói)

Görögország: Diamantopoulou – Tsokuala 1, Diamantopoulou 1, Avramidou, Asimaki 4, Manolioudaki 3, E. Plevritou 3. Csere: Kouvdou (kapus), Eleftheriadou 3, M. Plevritou, Chydirioti 1, Kotsia 1, Xenaki 1. Szövetségi kapitány: Georgios Morfesis

Kazahsztán: Zharkimayeva – Akilbayeva 3, Tuvova, Zakirova, Myrzabekova 1, Murshina 1, Mussarova. Csere: Raitev, Roga, Novikova, Yevemina. Szövetségi kapitány: Andrey Sazykin

Gól/emberelőny: 3/5, illetve 1/10
Ötméteresek: 3/3, illetve -
Kipontozódott: Manolioudaki (GRE), Tuvova (KAZ)

Nem volt kérdés, hogy a jóval esélyesebb Görögország nyeri a mérkőzést, korán magukhoz ragadták a kezdeményezést a görög lányok, és nem is engedték ki a kezükből. A csoportban az ausztrálok 16-4-re verték az ázsiai csapatot, ezúttal nagyobb arányban nyert Görögország.

Az utolsó csoportkörben az ausztrál-görög mérkőzés lesz a sorsdöntő a továbbjutás szempontjából.

W14 D csoport

Ausztrália-Oroszország 8-5 (1-2, 2-1, 3-1, 2-1)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Severo (olasz), Buch (spanyol)

Ausztrália: Yanitsas – Gofers 2, Buckling 2, Halligan, Bishop 1, Ridge 1, Webster 2. Csere: Zimmerman, Arancini, Mihailovic, Baxter, Steere. Szövetségi kapitány: Athanisos Kechagias

Oroszország: Karnaukh – Prokofyeva, Karimova 1, Simanovich, Tolkunova, Ivanova 1, Ryzhkova 1. Csere: Vakhitova, Borisova 2, Gorbunova, Serzhantova, Timofeeva. Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov

Nagy várakozás előzte meg a „halálcsoport” két veretlen csapatának, Ausztráliának és Oroszországnak az összecsapását. Előbbi nyert könnyebben az első körben, utóbbi viszont alaposan megizzadt Görögország ellen. S bár igazából egyik csapat sem volt esélyesebb a másiknál, picit mégis az oroszok felé billent a mérleg nyelve.

A mérkőzés ennek megfelelően is alakult az elején, Ivanova már az első emberelőnyt kihasználta, s vezetést szerzett az oroszoknak, akik nagyon jól védekeztek az első negyedben, s egy góllal végig vezettek. A harmadik negyedben fordult a kocka, az ausztrálok sokkal pontosabbak lettek, jobban értékesítették helyzeteiket és kétgólos előnnyel vághattak neki az utolsó játékrésznek. Amikor Isobel Bishop góljával 7-5-re elmentek az ausztrálok, el is dőlt a mérkőzés sorsa, a nyolcadik gól csak ráadás volt.

Ezzel a győzelemmel az ausztrálok kerültek a csoport élére, de következő ellenfelük Görögország lesz, így ez a mérkőzés is izgalmasnak ígérkezik. Az oroszoknak pedig kötelezően nyerniük kellene a kazahok ellen.

W15 A csoport

Kína-Kanada 8-9 (1-1, 4-2, 0-5, 3-1)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Adrian Alexandrescu (román), Vojin Putnikovic (szerb)

Kína: Lin Peng – Xiaohan Mei, Dunhan Xiong 2, Guannan Niu 1, Ning Guo, Cong Zhang 1, Zihan Zhao. Csere: Yanan Bi, Sanfeng Nong, Danyi Zhang 1, Xiao Chen 1, Jing Zhong 2, Yieng Shen. Szövetségi kapitány: Dali Gong

Kanada: Jessica Gaudreault – Emma Wright 2, Monika Eggens 2, Joelle Bekhazi, Hayley McKelvey 2, Christine Robinson 1, Shae Fournier 2. Csere: Krystina Alogbo, Avelle Crevier, Kyra Christmas, Elyse Lenay-Lavoie, Kelly McKee, Ymane Hage. Szövetségi kapitány: Haris Pavlidis

Gól/emberelőny: 4/4 illetve 2/3
Ötméteresek: 0/0 illetve 1/1

Az első gólokig egészen az utolsó másfél percig kellett várni az első negyedben, ekkor azonban fél perc alatt egy gyors gólváltást láthatott a közönség. Fej-fej mellett haladtak a csapatok 3-3-ig, azonban utána Kína magához vette a kezdeményezést és a félidőre 5-3-ra elhúzott.

Nagyot változott a játék képe a szünet után, a kanadaiak bekezdtek és zsinórban ötször találtak a kapuba, ezzel maguk javára fordították a mérkőzést. A negyedik negyed végén kezdte csak el a felzárkózást Kína Jing Zhong két gyors egymás utáni góljával, majd nyolc másodperccel a vége előtt Danyi Zhang góljával ki is egyenlítettek. Azt hittük, ez a végeredmény, azonban a kanadaiak egyetlen másodperccel a végső sípszó előtt Christine Robinson révén be tudták gyötörni a győztes gólt.

W11 C Csoport:

Franciaország-Magyarország 5-24 (0-7, 2-7, 3-6, 0-4)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Natacha Florestano (brazil), Shiwei Ni (kínai)

Franciaország: Counil – Millot 2, Bachelier 1, Guillet, Mahieu, Valverde. Csere: Sacre Aurore 1, Battu, Sacre Adeline 1, Deschampt, Barbieux, Derenty. Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo

Magyarország: Kasó – Antal 4, Szűcs 1, Takács 2, Keszthelyi 4, Tóth 2, Szilágyi 2. Csere: Gangl, Czigány 2, Gurisatti 1, Illés 1, Bujka 4, Csabai 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Gól/emberelőny: 3/6 illetve 6/7
Ötméteresek: 1/2 illetve 0/0
Kipontozódott: Czigány Dóra (HUN), Tóth Ildikó (HUN)

Egyből az első támadásból megszerezte a vezetést a házigazda magyar válogatott Keszthelyi Rita góljával, amit hamar meg is duplázott a csapatkapitány, majd az egész első negyedben gólparádét rendezett Magyarország csapata, a negyed végén már 7-0 állt az eredményjelzőn. A második negyedben egy büntetővel a franciák is feliratkoztak az eredményjelzőre. A félidőben 14-2 volt a magyarok javára, ezt a 14 gólt ráadásul tíz különböző játékos szerezte.

A magyarok végig kontrollálták a találkozót, így a második félidőben már csak a végeredmény volt a kérdés. Az utolsó negyedre már kicsit vissza is vettek a magyarok, legalábbis támadóoldalon, a védekezések továbbra is jól működtek. A legtöbb gólt Bujka Barbara, Antal Dóra és Keszthelyi Rita szerezték, szám szerint négyet dobtak fejenként.

Bővebben a magyar mérkőzésről itt lehet olvasni.

W16 Group A

Olaszország-Brazília 18-4 (5-1, 6-1, 4-1, 3-1)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Schwartz (izraeli), Salnichenko (kazah)

Olaszország: Gorlero – Garibotti 1, Queirolo 1, Radicchi 2, Aiello 3, Bianconi 2, Emmolo 4. Csere: Tabani, Picozzi 1, Palmieri 4, Cotti, Dario. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

Brazília: Chamorro – Abla 1, Zablith 2, Souza, Dias, Bahia, Duarte 1. Csere: Ferreira, Belorio. Szövetségi kapitány: Eduardo Abla

Az olasz csapat esélyeshez méltóan végig magabiztosan vezetve, nagy arányú győzelmet aratott Brazília ellen.